Soru ComboBox seçimine göre kodun uygun sayfadan veri alması

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-01-2024
Merhabalar,

Orjinalinde Comobox olmayan buradan aldığım yardımla oluşturduğum bir dosyam vardı. öğrencilere sorular soruyordum ancak sınıf seviyesi seçerek uygun sınıf seviyesine göre soru getirmek için soruları sınıf sayfalarına ayırmak istiyorum. forma bir combobox ekledim ve kodlamaları anlamadığım için forumda farklı konularda sorulan sorulardaki örnekleri inceleyerek orjinalinde tek sayfada olan soruların bulunduğu QUESTIONS sayfasını 5,6,7,8 sayfaları olarak kopyaladım. kodlarda Sheets("QUESTIONS") olan kısımları Sheets(Combox1.Value) olarak değiiştirdim ancak artık soru getirmek yerine bu harfte soru yok mesajı veriyor. Combox'ta seçtiğim sınıf seviyesine uygun olarak soruları ilgili sınıf sayfasından almasını nasıl sağlayabilirim? Her harfi seçmeden önce sınıf seviyesini değiştireceğim. 1 soru 5. sınıf için olurken bir sonraki harfin sorusu 6. sınıf olabilir. Combox değeri değiştirildikçe harfin sorusu aktif combobox değerine uygun sayfadan getirmeliyim.

Orjinal hali
Yapmaya çalıştığım
Teşekkürler

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Nesnenin adı ComboBox1
kadlardaki yazılımı Combox1

ya nesnenin adını değiştireceksiniz yada kodlardaki Combox1 yazısını ComboBox1 olarak değiştireceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-01-2024
Çok teşekkürler.