ComboBoxla Veride Listeye Bilgi aktarma

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Arkadaşlar aşagıdaki gönderdiğim örnek dosyada verideki bilgileri ComBoxla listeya bilgi aktarmak istiyorum.Ayrıca ilk harfe bastığım anda, bastığım harflerle başlayan tümbilgiler ComboBox ekranında görünmesini istiyorum.ayrıca veriye bilgi girdiğimde aynı isimden girdiğim zaman uyarmasını istiyorum.Ayrıca ComboBox ekranında silme butonuda olmasını listeye aktardığım satırlarıda yazdığım satırları silmesini istiyorum
Biraz fazla şey istdim biliyorum fakat yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Yardım edecek kimse yokmu.yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
English
Hangi sayfadaki bilgiler görünecek? Daha açıklayacı yazar mısınız?

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Göndermiş olduğum dosyadaki "VERİ" yazan sayfadaki bilgilerin herhangi bir harfe bastığımda, o herfle başlayan bilgilerin ComboBox ekranında görünmesini istiyorum. ayrıca ComboBox ekranında "AKTAR" butonu oluşturup ekrandaki bilginin "LİSTE " yazan kısıma aktarmasını istiyorum.Ayrıca "VERİ" yazan kısma bilgi girişi yaparken aynı ismi yzdığımda beni uyarsın.
Yalnız şunu belirtmek istiyorum, Şimdilik " VERİ" de tek kişinin bilgileri var.

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Arkadaşlar derdimi anlatamadım galiba.onun için yeniden yazmak zorunda kaldım.
aşagıya iki adet dosya gönderiyorum. "POSTA ALINDISI" adlı isimli dosyaya ikinci dosyadaki giriş formu ekranındaki "ComboBoxla Listeboxa Raporlama 2 " adlı kısmı uygulamak istiyorum. "POSTA ALINDISI" dosyasındaki verideki sarı renkli alanı, Liste yazan sayfadaki sarı renkli kısıma aktarmak istiyorum. Bu Konuda yardımcı olursanız sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
2016 türkçe
Elİmden Gelen Ancak Bu Kadar

Hızlı arama kutusuna bir harf yazdığınızda gelenler arasından seçip değiştire tılayınca istadiğiniz olacaktır.
Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
kardeş eline sağlık güzel olmuşta, veridekileri listeye aktaramıyorum