Comboboxtan seçerek tek sayfada iki sayfa gösterimi...

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba Arkadaşlar!

Bir combobox oluşturdum ve Comcobox ta seçtiğim isim ile ilgili tablo aynı sayfanın alt kısmında görüntülensin istiyorum.Daha açıklayıcı olması için örnek bir de dosya ekledim.Yardımlarınız için teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tablo nereden alınacaktır. Bunu dosyanıze eklememişsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
İlginize teşekkürler

Tablolarda aynı dosyanın içinde diğer sayfalarda.Oradan çağırıp ana başlığın olduğu sayfada görüntüleyeceğiz.Teşekkürler..

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Tablolarda aynı dosyanın içinde diğer sayfalarda.Oradan çağırıp ana başlığın olduğu sayfada görüntüleyeceğiz.Teşekkürler..
Ben tablo göremiyorum.
Yanlış dosya yollamış olmayasınız.!!:cool:

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Olayı anladığımı varsayılarak şöyle bir örnek hazırladık. G2 hücresine değer girerek sonuca bakınız.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Seyit TİKEN ....

Tam olarak anlatmak istediğim şu: comboboxtan seçtiğim isme ait tablo o kişiye ait çalışma sayfasında olduğu şekliyle combobox un olduğu sayfada görüntülenecek.Ben comboboxtan başka bi ismi seçtiğimde ise onun yerine, o isme ait tablo gelecek.Tablolar birebir aynı sadece içindeki veriler değişik.Örnek dosyayı değiştirdim, orada da anlatmaya çalıştım.Teşekkürler!

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Sheets([c3].Value).Select
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
Teşekkür ediyorum, ama...

Sayın Seyit TİKEN istediğim aşağı yukarı bu,ancak ben tabloyu combobox'ın olduğu sayfanın alt tarafında görüntülenmesini istiyorum,yani combobox'ın kaybolmasını istemiyorum.İlginize Teşekkürler!

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
İşte dosyanız.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
Teşekkürler Evren Bey..

İstediğim tam olarak buydu teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003
Evren Bey...

Sizin gönderdiğiniz örnek dosya tam istediğim şey,ancak ben bunu kendi dosyama uyarlayamadım.Ben VB komutu filan göremedim, komutsuz mu yaptınız acaba bu işi.Nasıl yaptığınızı anlatabilirmisiniz?Kendi dosyama uyarlamam için.Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
Evren Bey...

Bir önceki mesajımda sorum şu idi:Örnek dosyanızı inceledim, ancak bir VBA kodu ya da bir makro bulamadım.Bu nedenle örnek dosyanızdaki işlemi kendi dosyamda yaptıramıyorum.Bunu yaptırabilmem için ne yapmalıyımİ?Teşekkürler!

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Bir önceki mesajımda sorum şu idi:Örnek dosyanızı inceledim, ancak bir VBA kodu ya da bir makro bulamadım.Bu nedenle örnek dosyanızdaki işlemi kendi dosyamda yaptıramıyorum.Bunu yaptırabilmem için ne yapmalıyımİ?Teşekkürler!
VBA kullanmadım.Formül ile yaptım.
Ana sayfada sarı renkli hücrelerdeki formüllere bakınız.:cool: