CountIf Fonksiyonu Hakkında

Herkese Merhaba ,
Countif fonksiyonunu sadece tanımladığım sütun için ( tek sayfada ) değilde tüm sayfalardaki aynı sütun için nasıl kullanabilirim ? Yani kriterimi tüm sayfalarda saydırmak istiyorum. Zannediyorum yeni bir fonksiyon tanımlamam gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Farklı formüllerle çözülebilir.

=SIKLIK(Sayfa1:Sayfa10!A1:A10;5)

Gibi..

teşekkürler. fonksiyona tüm sayfaları nasıl tanımlayabilirim ( Örneğin kod olarak yazdığımızda " allsheets " gibi )? Çünkü sayfa isimlerim sıralı olmayacak ?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Herkese Merhaba ,
Countif fonksiyonunu sadece tanımladığım sütun için ( tek sayfada ) değilde tüm sayfalardaki aynı sütun için nasıl kullanabilirim ? Yani kriterimi tüm sayfalarda saydırmak istiyorum. Zannediyorum yeni bir fonksiyon tanımlamam gerekiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
http://www.excel.web.tr/f60/3b-3d-formulleri-t68265.html

Buradaki dosyayı inceleyin.

Ancak, COUNTIF gibi bazı fonksiyonlarda burada belirtilen yöntemde kullanmanız mümkün değildir.

Bu tür fonksionlarda bir kaç yöntem var.

1 Tüm sayfaların özetini yukarıda belirttiğim yöntemle yaptıktan sonra bu Sayfada COUNTIF fonksiyonunu kullanırsınız.

2. Her sayfada COUNTIF fonksiyonunu kullandıktan sonra, linkte belirttiğim yöntemle sonucu bulursunuz.

3. Morefunc eklentisini yüklersiniz ve bu eklentide yer alan COUNTIF.3D fonksiyonunu kullanırsınız.

.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Yukarda yazdığım sıklık fonksiyonu hatalı sonuclar üretmektedir. Formülü denemeden vermiştim benimde gözümden kaçmış.

Linkteki dosyadaki formülü eğersaya çevirerek yapabilirsiniz. Biraz uzun yol ama alternatif olması açısında ekliyorum..

.

Ekli dosyalar

İlginiz için teşekkür ederim. Oldukça yararlı oldu.