CRTL+F tuş kombinasyonunda olduğu gibi tüm Çalışma kitabında arama

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
CRTL+F tuş kombinasyonunda olduğu gibi tüm Çalışma Kitabı içerisinde arama yapacak bir fonksiyonu nasıl ekleyebilirm?

Mesajıma uzun süredir yanıt verilmeyince ve arattırdığım da ise bu şekilde bir çalışma bulamadım.
Dosyam ekte:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sub arabul()
Application.CommandBars.FindControl(ID:=1849).Execute
End Sub

Bunu bir düğmeye bağlayın.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
TÜm Exell Kİtabinda Arama

Söylediğiniz gibi kodu girdim bir düğmeye de bu makroyu atadım ama hata mesajı veriyor bende gerisini tamamlayamadım.
Tam olarak istediğim bu kadar sınıf içinde numarasını yazdığım veya adını soyadını yazdığım bir öğrenciyi bulabilmek, veya işyeri adreslerinden de herhangi birini yazdığımda (Örneğin: TEDAŞ) sıralayarak göstersin. CTRL+F tuş kombinasyonunda yaptığımızda bunu bulabiliyoruz. Exelle böyle bir özelliği ekleyebilirmiyiz.
İlk sınıfta örnek olarak numara ve ad soyad bilgileri var. Daha fazla bilgiyi internet ortamaında vermek suç olabileceğinden eklemedim. Yoksa bendeki çalışmada hepsinin o sutunlardaki bilgileri dolu. Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar ve kolay gelsin. Şimdiden teşekkürler.
Çalışma ekte:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Dosyanız ekte.

Düğme ve kod esasen CTRL+F tuş kombinasyonundaki işlevi görüyor.

Bunun dışında, bir arama programı yapmak oldukça kapsamlı bir şey olduğunu düşünüyorum. Böyle demo programlar var. Onlar da sürelidir.

Bence bu düğme ile açılan excelin uygulaması da oldukça kullanışlıdır.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Emeğine sağlık arkadaşım. Bu kadarıda işimi görür. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
çok güzel bir çalışma elinize sağlık.kaç gündür butür bi program aradım.yalnız üst sınıfa aktar butonunu sayfadan kaldıramadım.kaydet butonunu da başka biyere taşıyamıyorum mikrolarla ilgili bişey mi yapmam lazım.bilgim yok o konuda yardımcı olursanız sevinirim.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
çok güzel bir çalışma elinize sağlık.kaç gündür butür bi program aradım.yalnız üst sınıfa aktar butonunu sayfadan kaldıramadım.kaydet butonunu da başka biyere taşıyamıyorum mikrolarla ilgili bişey mi yapmam lazım.bilgim yok o konuda yardımcı olursanız sevinirim.
ALT+F11 tuşlarına aynı anda basın.

Kod sayfasında menüde gönye-cetvel-Kalem (Designe Mode)'a basın. Sayfaya gelin. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra aynı şekle tıklamayı unutmayın.

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
çok teşekkür ederim.
son bişey daha ,sayfalarda düzenleme yapılmıyor korumayı kaldırmadım onu nası hallederim bilgi verirseniz minnettar olurum..

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
çok teşekkür ederim.
son bişey daha ,sayfalarda düzenleme yapılmıyor korumayı kaldırmadım onu nası hallederim bilgi verirseniz minnettar olurum..
Korumayı koyan dosya sahibinden şifreyi isteyerek.