Soru CTRL+S veya Dosya seçeneğinden kaydet dediğimde kapanıyor ve kaydetmiyor.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Merhaba;
CTRL+S veya Dosya seçeneğinden kaydet dediğimde kapanıyor ve kaydetmiyor. Farklı kaydet desem de olmuyor. Otomatik kurtarma da yapmıyor. 15dk bir kaydetmem gerekiyor ve dosyayı kapatıp açmam gerekiyor. Eğer kaydetmez ve kapatıp açmazsam yaptığım tüm işler çöp oluyor. Ve gün içinde iş sirkülesinde bu biraz zor. Çok enteresan bir bug ama anlamadım. Çözüm bulabilir miyiz?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Türkçe 64 BIT
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-07-2023
Merhaba,
Sadece o dosyada mı yapıyor?
Diğer ofis dosyalarında(word, powerpoint...vb) da yapıyor mu?
Ofise'in dışında başka programlarda da benzer sıkıntılar var mı?

Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Merhaba,
Sadece o dosyada mı yapıyor?
Diğer ofis dosyalarında(word, powerpoint...vb) da yapıyor mu?
Ofise'in dışında başka programlarda da benzer sıkıntılar var mı?
Diğerlerinde test etmedim sadece excel kullanıyorum. Excel'de sürekli oluyor ve otomatik kaydedilen dosyalarda bile çıkmıyor.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.

Belgeniz açıkken ALT+F11 tuşlarına basarak VBA ekranını görüntülediğinizde;
sol tarafta yer alan VBA_Project kısmında (ürün ağacı gibi sol başında + işareti olan liste), açtığınız belge dışında bir belge adı görüyor musunuz?
Belki de kullandığınız (unutmuş olabilirsiniz) bir EKLENTİdeki kodlar belirtilen durumu yaratıyordur.
.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Merhaba.

Belgeniz açıkken ALT+F11 tuşlarına basarak VBA ekranını görüntülediğinizde;
sol tarafta yer alan VBA_Project kısmında (ürün ağacı gibi sol başında + işareti olan liste), açtığınız belge dışında bir belge adı görüyor musunuz?
Belki de kullandığınız (unutmuş olabilirsiniz) bir EKLENTİdeki kodlar belirtilen durumu yaratıyordur.
.
Bunu deneyeceğim. Peki etkinleştirilmemiş office programının böyle bir tepki vermesi olağan mı? Yani etkinleştirmediğim için olabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2016 TR
26-12-2023
Bunu deneyeceğim. Peki etkinleştirilmemiş office programının böyle bir tepki vermesi olağan mı? Yani etkinleştirmediğim için olabilir mi?
Etkinleştirme yapılmayınca böyle bir kısıtlama oluyor diye hatırlıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba;
CTRL+S veya Dosya seçeneğinden kaydet dediğimde kapanıyor ve kaydetmiyor. Farklı kaydet desem de olmuyor. Otomatik kurtarma da yapmıyor. 15dk bir kaydetmem gerekiyor ve dosyayı kapatıp açmam gerekiyor. Eğer kaydetmez ve kapatıp açmazsam yaptığım tüm işler çöp oluyor. Ve gün içinde iş sirkülesinde bu biraz zor. Çok enteresan bir bug ama anlamadım. Çözüm bulabilir miyiz?
Bendede aynı sorun vardı. çözüldü.
benim sadece tek bir excelde bu sorunum vardı. Toplamda 8-10 tane sekmesi vardı. Her sekmeyi tek tek silerek kaydet yapıp hangi sekmeden sorun olduğunu anlamaya çalıştım. ardından sorunlu sekmeyi buldum. orda dışarıdan bir resim çekme komutu varmış onu kaldırınca sorun çözüldü.