data üstüne data kaydedtme

excel de yapılmış memur bordrom var kullanıyorum ancak vergi matrahlarını heray aynı yerde üstüste toplatamıyorum el ile yapıyorum bunun bir kolayı yokmu arkadaşlar hadi bir el atın şu işe.
birde bu bordroya data giriş sayfası kombo kutulardan oluşan yapmak mümkünmü slm.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
vergi matrahlarını heray aynı yerde üstüste toplatamıyorum el ile yapıyorum bunun bir kolayı yokmu
Bunu biraz açarmısınız.
El ile topladığınız nasıl bir şeydir. Pek gözümde canladıramadım.

Saygılar

hüseyin bey e
biliyorsunuz her ay şahıstan %15 veya 20 vergi kesilir belli bir matraha kadar 15 daha sonra 20 çıkar işte bu matrah ilk ay ile daha sonraki aylar üst üste toplanarak vergi kesen hücre bu değerden okuma yapıp vergi dilimini belirler ve keser bunu yapamıyorum şimdi,klasik yöntemle başka bir sayfada aya ay toplatıp ilgili yere yapışrırıyorum.
selam sayl.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayın babacan

anladığım kadarıyla aynı hücreye her ay farklı bir veri girerek,aynı hücrede bulunan bir önceki ay verileri ile toplatmak istiyorsunuz. Eğer doğru anladıysam bunu ancak bir önceki veriyi silmeden bir sonraki aya ait veriyi ilave ederek yapabilirsiniz. "=ocakayı+şubatayı+....." şeklinde
Eğer her aya ait veriler başka bir sayfada kaydediliyorsa bunların toplamını bir hücreye taşımak için TOPLA veya ETOPLA gibi bir formül kullanmak mümkün
Kesin cevap için isteğinizi açık bir şekilde anlatacak bir örnek eklerseniz daha iyi olacağını düşünüyorum.

selamlar