Dava Takİp Programi

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Büro bilgilerinin gelmesi için sorgu kullanmanızı tavsiye etmiştim zaten.. Pencere gizleyince formun bağlı olduğu tablolar hariç, diğer tablolarda da dlookupla görünmez hale geliyor sanki!!...
Benim kişisel tavsiyem pencere gizleme olayından vazgeçin hiçbir uygulamada hoş durmuyor bence ayrıca ne olursa olsun ne yapılırsa yapılsın " kral çıplak işte " ;)

Bence siz yeniden tasarlayın hatta daha önce sorduğunuz arşivleme olayını da dahil edin ve pencere gizlemeyi ve şifreli girişi kullanmayın en azından başlangıçta. Daha sonra tekrar hep birlikte bakalım..
Kolay gelsin....

Son düzenleme:

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Harika olmuş ancak benim bir sorunum var...

Sayın kucuksengun;

Programınızı bugün işyerinde indirip açmaya çalıştım. Ancak "Microsoft Office Access veritabanınız veya projeniz MSCOMCT2.OCX sürüm 2.0 dosyasına eksik veya hatalı başvuru içeriyor" uyarısı aldım. O uyarıyı atladığım zaman şifreyi yazdığım halde programınıza giremedim. Biraz önce evdeki bilgisayarıma da indirdim yaptığınız programı ancak yine aynı uyarıyı alıp aynı sorunu yaşadım. Ben de Shift tuşunu basılı tutarak açtım programınızı. Gördüğüm kadarıyla harika bir çalışma olmuş. Gerçi ben yine, bir sürü sıkıntıyla inceleyebildim yaptığınız uygulamayı (zira sürekli kod sayfalarına yönlendirildim ve uyarılar aldım; ben de bu uyarıda bahsedilen şeyin nasıl düzeltileceğini bilmediğimden sizin o uzun emek ve sabır isteyen güzel projenizi rahatça inceleyemedim).

Sizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyor ve saygılarımı sunuyorum...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın kucuksengun;

Programınızı bugün işyerinde indirip açmaya çalıştım. Ancak "Microsoft Office Access veritabanınız veya projeniz MSCOMCT2.OCX sürüm 2.0 dosyasına eksik veya hatalı başvuru içeriyor" uyarısı aldım. O uyarıyı atladığım zaman şifreyi yazdığım halde programınıza giremedim. Biraz önce evdeki bilgisayarıma da indirdim yaptığınız programı ancak yine aynı uyarıyı alıp aynı sorunu yaşadım. Ben de Shift tuşunu basılı tutarak açtım programınızı. Gördüğüm kadarıyla harika bir çalışma olmuş. Gerçi ben yine, bir sürü sıkıntıyla inceleyebildim yaptığınız uygulamayı (zira sürekli kod sayfalarına yönlendirildim ve uyarılar aldım; ben de bu uyarıda bahsedilen şeyin nasıl düzeltileceğini bilmediğimden sizin o uzun emek ve sabır isteyen güzel projenizi rahatça inceleyemedim).

Sizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyor ve saygılarımı sunuyorum...
Sayın meslektaşım;

Tebrik dileklerinize teşekkür ederim. 2- 2,5 aylık access çalışmasından bu kadar çıkıyor.

Bahsettiğiniz olaya gelince:

Bilebildiğim kadarıyla;

VBA kısmında, Tools> Referans kısmını açınız. Missing işaretli yerler varsa kaldırınız. Tamam deyip kaydediniz. Bu bildiğim kadarıyla DTPicker içindi. Programda DTPicer kullanmadım. Bunu kaldırıp kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Çalışmazsa:

Yine aynı yerde : Microsoft Windows Common Control'u arayınız, bulduğunuzda işaretleyip kaydediniz. Yok ise MSCOMCT2.OCX. ini (sistem 32 de yok ise) edinip sistem32 ye atınız.Başlat çalıştır.dan çalıştırınız.

(Access gizlide birçok sorun çıktığından) Başka şekilde deneyeceğim.

Selam ve saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel 2005 türkçe
yaaa çok yardımcı oldunuz sağolun ben bu proğrama nasıl giriş yapacağım insan şifreyi söylemez mi yaaaaaaaa:(:(:(:(:(
bana yardım edermisiniz??//

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2000 türkçe versiyonu
dava takip proğramında bana yardımcı olur musunuz?????

Excel Vers. ve Dili
kullanıcı şifresi ne öğrenebilirmiyim????

Excel Vers. ve Dili
bişiy sorabılırmıyım
ben avukat dava takıp proğramı yapıyorum access te davadan 3 gun once haber vermesini istıyorum nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz???

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
hemşehrim basit istediğin ancak soru bölümü değil burası örnek ekleme yeri yani sorunu basit bir örnekle soru kısmından sorarsan cevap bulursun

programı özelden bana atarsan cevap veririm yine de

iyi çalışmalar :)
karaayhan38@gmail.com

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler. programı açtığımda "Microsoft Office Access veritabanınız veya projeniz 'M5COMCT2.0CX' stirum 2.0. dosyasina eksik veya hatali başvuru iceriyor" hatası veriyor. aç dediğimde program açılıyor ama kullanıcı adı ve şifresini giriyorum ama tepkisiz bir şekilde bekliyor. yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
sorumun cevabı yukarda varmış farketmedim kusura bakmayın

Excel Vers. ve Dili
exel 365 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06/02/2021
Dava Takip Programı

Merhaba,

2- 2,5 aylık bir access maratonundan sonra, büyük bir çoğunluğu sitede yayınlanan örneklerden yararlanarak yapmaya çalıştığım bir programcık.

İlk giriş şifresi 1234 tür. Programa girdikten sonra kullanıcı adı ve şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Çalışmama çok büyük katkılarda bulunan sayın Modalı, yeni54, taruz ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Fakat bu üstatlar daha benden kurtulamadılar. :) Aşağıda belirttiğim eksiklerde de yardımcı olacaklarını umuyorum.

Eksikliler:

1- Access gizli iken Veri tabanı onarımı yapmıyor. (Sayın beab05 tarafından düzeltildi.)

2- Cari hesap bölümlerinde, veri olmayan para birimi bölümlerinde, 0,00 YTL. ibaresini nasıl görünmez yapabilirz. (Sayın hozzeybek tarafından düzeltildi)

3- Müşteri cari hesap bölümünde, ÖDEME TARİHİ bölümlerinde, bazıları renkli çıkıyor. (Sayın hozzeybek tarafından düzeltildi.)

4- ANA FORMDA, aktif kullanıcı kısmında hata veriyor. (Sayın hozzeybek tarafından düzeltildi.)

5- (Yazdır Makrosuyla sorunu hallettim.) Raporlamalarda, arka planı renkli olan bölümler, aynı renkte yazıcıdan çıkamaz mı? Tamamen siyabeyaz çıkıyor.

Yukarıda yazdığım hususlar belki de basit şeylerdir. Fakat dediğim gibi daha acemi sayılırım.

Sayın access severlerin yorumlarını ve eksikliklerde yardımlarını istirham eder