#deĞer! Neden FormÜlde Bunu Yaziyor

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003 Türkçe
Formullenmiş fakat içeriği sonucu olmayan iki hücredeki sonuçları bir başka hücrede toplama çıkarma yada çarpma yaptığımda #değer! şeklinde gösteriyor. Sonuca ulaşan işlemlerde formülde hata yok istediğim sonucu alıyorum. İnşaallah anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olursanız şu içerisinde DEĞER yazısı olan formullerden kurtulmak istiyorum.

Örnek

A1 hücresi formul sonucu 15 diyelim
A2 hücreside formullü ve sonucu 10 diyelim bunları başka hücrede A3 hücresinde mesela ikisini toplayıp % 15 ini aldığımda sonuç doğru çıkıyor ancak

A1 veya A2 sonucu olmayınca A3 de #DEĞER! yazıyor buraya 0 yazması gerekmezmi ?

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel Türkçe
Eğer formulünü kullanarak bundan kurtulabilirsiniz.

Mesela;
=EĞER(A1=0;0;(A1+A2*0,15))

Excel Vers. ve Dili
excel 2000 Türkçe
&
excel 2003 Türkçe
Kod:
=eğer(ehatalıysa(formulunuz),0,formulunuz)
şeklinde deneyiniz

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
örnek dosyada sarı renkli hücrelerdeki formülü inceleyin.
sorun, formülünüzde "" çift tırnak kullanılmasından kaynaklanıyor olabilir.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003 Türkçe
Arkadaşlar yardım etmek istediğiniz için çok teşekkür ederim, galiba sorumu birazda yanlış aktardım, verdiğiniz şekilleri uyguladım lakin sonucu sıfır veriyor çünkü soruyu anlatırken eksik anlattım galiba,

Şimdi yapacağım işlemi birebir net olarak tekrar anlatacağım hakkınızı helal edin lütfen..

D6 hücresine formül girmek istiyorum.

yapacağım işlem C2 İLE C6 nın çarpımı, yüze bölümü

en kısa yoldan bu şekilde yapıyorum
=C2*C6/100

yalnız C6 hücresi aşağıya açılan liste seçeneklerine göre bazen boş oluyor (sıfır değil)
bazende dolu, şimdi ben bu basit çarpma bölme işlemini yaptığım zaman C2 ve C6 dolu olunca problem yok, ama C6 boş olunca formulü yazdığım hücrede #DEĞER' yazıyor, burada yapamadığım belkide basit bişey ama formullerle yeni tanışdığım için burada takıldım

İstediğim şey D6 daki formülü yaptığımda C6 boş olunca 0 yazması dolu oluncada işlem sonucunu yazması zaten dolu olunca problem yok....E6 hücresindede D6 nın sonucuna göre formül yazdığımdan oradada #değer! yazıyor bu düzelirse oda düzelir sanırım

Benim için zor ama bilenlere göre kolay olan bu soruma yardım edeceklere şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Aşağıdaki formülü deneyiniz.

=EĞER(YADA(C2="";C6="");0;C2*C6/100)