Devİr Kontrol

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
Merhabalar
Ekte Göderdiğim Çalışmada ASIL LİSTE Mevcut U.G.G.D.M.K ….Diye sayfalar mevcut
Benim isteğim ASIL LİSTEDE Bir Botonla Makro ASIL LİSTEYE Bakacak Bu HESAP ADI Sütunu olabilir Çünkü (Diğer sayfada Kodlar Farklı) BORÇ BAKİYE VE ALACAK BAKİYEYİ Karşılaştıracak Sayfalarda ASIL LİSTE İle Diğer Sayfalardaki BORÇ BAKİYE-ALACAK BAKİYE Yanlışsa SARI -Doğruysa Kırmızı renkte örnekteki gibi Boyıyacak Yada Belirtecek.Diğer sayfalarda Sütular değiş,ik yerde çünkü bu örnek çalışma sildim.Sayfalarda tahmini 5000 Kayıt Mevcuttur.Umarım anlatabilmişimdir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
olabilir ama ne istediğini anlamak yazdığın yazıda çok zor. Biraz daha açıklayıcı ve olayın mantığını izah eder şekilde olursa belki sana yardımcı olabilirim. İyi çalışmalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Renklendirmeler hangi sayfada yapılacak?

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
X

Merhaba

Her sayfada renklendirme yapılacak.Örnekteki gibi ASIL LİSTE-ve diğer Sayfalarda

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
d

Ben asıl listeye verileri yapıştacağım sıralar her şey aynı diğer sayfalarla sonra tek tek diğer sayfalarada verileri yapıştıracağım Makroyu çalıştırdığımda ASIL LİSTEYE Bakacak örnek veriyorum ilk müşteriyi diğer sayfalarda arayacak borç-bakiye alacak bakiye doğruysa (BORÇ BAKİYE-ALACAK BAKİYE) Hem asıl listede DOĞRUYU Kırmızı ve diğer sayfaların hangisinde bulduysa BORÇ-ALACAK BAKİYEYİ Kırmızı Yanlışsa Sarı Renge Hem asıl listede hemde Bulduğu sayfadaki veriyi

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Anladığım kadarıyla dosyanızı düzenlemeye çalıştım. Umarım faydası olur.

Excel Vers. ve Dili
2002-TÜRKÇE
C

Sayın CostControl

İlgi ve alakanız için çok ama çok teşekkür ederim.Tam istediğim gibi olmuş.AALH RAZI OLSUN