Diğer Sekmelerden Çoklu Veri Çağırma (İndis-Kaçıncı gibi)

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 - Türkçe
Merhabalar kolay gelsin,
Forum içerisinde birçok konuyu araştırdım ve uygulamaya çalıştım ama başarılı olamadım.
Farklı sekmelerde oluşturulan proje takip raporlarının yönetimce daha rahat okunması için tek bir sekmede ve sade bir kullanım alanı ile okunabilir olmasını sağlamak istiyorum.
Eklemiş olduğum resimde ve örnek excel dosyasında kullanılacak noktaları ve uyguladığım İNDİS ve KAÇINCI formüllerini belirttim.
Tecrübeli arkadaşlardan talebim, tabi mümkünse; bir sekme de ki raporları almak için B8:I14 aralığında ki tüm hücrelere uyguladığım formülasyonu, mevcut ve eklenebilecek tüm sekmeler (eklenecek proje isimleri de yine numaralardan oluşacaktır) için makro olarak yazabilmeleri. Ve ilgili hafta ve gün kesişimin de yer alan rapor metnini B8:I14 aralığında ilgili yere yazılması.

İlgilenebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
PROJE RAPOR TAKİP.jpg

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 - Türkçe
Merhabalar,
Makro olarak yazılması mümkün değilse eğer, formülde, 180545 olarak belirttiğim aramayı, bir hücrede ki değere göre değişkenli olarak yapabilmek mümkün mü.
"=İNDİS('180545'!$A$5:$CD$13;KAÇINCI('PROJE RAPOR TAKİP'!$A9;'180545'!$A$5:$A$13;0);KAÇINCI('PROJE RAPOR TAKİP'!B$6;'180545'!$A$5:$CD$5;0))",

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 - Türkçe
Merhabalar,
Problemi makro ile çözemedim henüz lakin formülasyon ile iş görür hale geldi; (Forumdan NextLevel nickli arkadaşa teşekkürler.)

"=İNDİS(DOLAYLI($C$1&"!"&"A5:CD13");KAÇINCI('PROJE RAPOR TAKİP'!$A8;DOLAYLI($C$1&"!"&"$A$5:$A$13");0);KAÇINCI('PROJE RAPOR TAKİP'!B$6;DOLAYLI($C$1&"!"&"A5:CD5");0))"