Dışarıdan veri alma

gmm16

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-09-2024
Sayın Üyeler;

Ekteki dosyayı teklif hazırlamak istiyorum. Bu yüzden teklif süreçleri boyunca sürekli güncel döviz kurlarının yenilenmesi için dışarıdan veri al kısmı yaptım. Fakat rakamlarda sıkıntı var ayrıca bir hücrede ise ilk teklif hazırlanan ki kuru alıp bir daha değişmemesini yani güncellemeye yapmayıp teklif hazırlandığındaki kurda kalmasını istiyorum. Böyle bir çalışmayı excelde yapmam mümkün mümkün müdür? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Forumda kurlarla ilgili birçok çalışma var. Bir kur arşiv sayfası oluşturun. Buradan dilediğiniz tarihteki kuru düşeyara ile aldırabilirsiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Ekte dosyanızda daha önce forumda başka bir başlıkta paylaştığım fonksiyonu dosyanıza uyarladım.

Siz asıl dosyanıza uyarlarsınız.

Ekli dosyalar

gmm16

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-09-2024
İlginize teşekkür ederim. Elinize sağlık. Kısaca nasıl yaptığınıza dair bilgi verirseniz çok memnun kalırım. İyi bayramlar.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Modül içinde iki adet kullanıcı tanımlı fonksiyon var. Bunlardan biri döviz kurlarını alıyor. Diğeri de dosyanın oluşturulma tarihini teklif tarihi olarak baz alıyor.

Sayfa2'de yer alan bilgiler döviz kuru fonksiyonu için yardımcı (parametrik) bilgilerdir.

Almak istediğiniz kur adını Sayfa2 A sütunundaki gibi yazmalısınız. Kur tipi olarakta Sayfa2 B sütunundaki tipleri kullanmalısınız.