Dosya büyüyor

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
arkadaşlar ekteki dosya aslında her ikiside aynı büyük olan biraz Vb kısmında değişiklikler yapıldı ama dosyanın bu kadar büyümesi doğru değil diye düşünüyorum inceleyip bana yardımcı olursanız sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyaların hiç olmazsa VBE şifrelerini kaldırsaydınız. Bir tahminde bulunursak, muhtemelen kodlar verileri hücre biçimlendirmeler ile birlikte aktarıyor, her biçimlendirmede dosya büyüklüğünü ciddi olarak arttırır..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kodlarla dosyanın bu kadar fark etmesi mümkün değil. Sayfalardaki kullanılmayan tüm satır ve sütunları seçerek sağ-klik sil ile temizleyin ve tekrar kaydederek büyüklüklerini karşılaştırın.

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
Kodlarla dosyanın bu kadar fark etmesi mümkün değil. Sayfalardaki kullanılmayan tüm satır ve sütunları seçerek sağ-klik sil ile temizleyin ve tekrar kaydederek büyüklüklerini karşılaştırın.
yaptım ama care olmadı bir incelerseniz sevinirim. Bunu bulmadan uyumak yok :yardim: :eek:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Matematik Öğretmeni VB,Excel-VBA,...
sayfa sekmelerini tek tek yeni bir excel klasörüne kaydedin ve bence bunu yaparken en son sekmeden başayın,büyük ihtimalle yapmış olduğunuz biçimlendirmelerin sonucu olarak ortaya çıkan bir.Benimde başıma buna benzer bir şey gelmişti.Başka bir alternatif ise şu olabilir her sekme içindeki bilgileri yine yeni bir excel dosyası açarak kopyala-yapıştır yapın bunu yarken özel yapıştır seçeneğini kullanın,önce sütun genişliği,sonra değerler.Biçimlendirmelerini elle yapın.Ve herseferinde büyüklük karşılaştırması yapınki dosyayı şişiren şeyin ne olduğunu bulabilesiniz.