Dosya görünümleri

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhabalar;

PC içindeki tüm Excel ve Word dosyalarının klasör içerisindeki görünümleri farklı biçimde (aşağıdaki resimdeki gibi) geliyor.

Normal görünümlerine nasıl getrirebiliriz.

Yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

İyi Çalışmalar dilerim...

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Gösterdiğiniz bu dosyalardan herhangi birisi üzerine gelip, sağ klikle Open With Türkçesi Birlikte Aç ile dosya Excel ise Excel, Word ise Word deyin bakalım olacak mı?

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Sn Yurttas;

Sizin söylediğinizi denedim, olmadı.

Dosyaların açılmasında bir sorun yok, çift tıklayınca dosya normal olarak açılıyor.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Peki, şunu deneyelim.
Bilgisayarım/Araçlar/Klasör Seçenekleri/Dosya Türleri ne girin oradan Microsoft Excel Çalışma Sayfası nı seçin. Simge uygunsa tamam deyin. Değilse, Gelişmiş Simge değiştir'den simgeyi bulup tamam deyin. Aynı işlemi Word için yapın.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bilgisayarım/Araçlar/Klasör Seçenekleri/Dosya Türleri ne girin. Yeni deyip uzantıyı (XLS) Word için (DOC) yazdıktan sonra Gelişmiş'e basın İlşkili Dosya Türü'nden ilgili dosya türünü seçin.

Oldu, oldu. Olmadı, Office'i yeniden yükleyin.

SAÐ TUÞ BİRLİKTE AÇ DE SONRA PROGRAM SEÇ VAR DOSYA xls ise EXCEL'İ, doc iseWORDU' TIKLAYIP sonra programların aşağısındaki butür dosyaları açmak için her zaman seçili programı war diyo orayı işaretle sonra ok'dir.

olması lazım........................ :keyif:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Bir de şunu deneyin ...

Start >> Run (Başlat >> Çalıştır), kutuya aşağıdakini yazın ve ENTER tuşuna basın.

excel.exe /RegServer

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Sn Haluk,

Söylediğiniz gibi

excel.exe /RegServer ' i çalıştırdım, Ekrana Aşağıdaki mesaj kutusu geliyor, bir süre ekranda kaldıktan sonra yok oluyor. Sanırım işlemi tamamlamış oldu.

Daha sonra baktım dosya görünümlerinde bir değişiklik olmadı.

Arkadaşlar Bilgisayarda benim Kullanıcı adını değiştirdiler ( Yeni bir User Name tanımladılar) ondan sonra bu sorun oluştu.

Windows Xp, Office 2003- Türkçe.

İyi Çalışmalar dilerim.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Bilgisayarı kapatıp, tekrar açtınız mı ?

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Doğrudur.
Bilgisayarı kapatıp, tekrar açtım.

Bilgisayarım/Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm menüsüne gel orada "bilinen dosya uzantılarını gizle seçeneğini işaretliyse kaldır" sonra bu görüntüsü değişik dosyalarının üzerine fareyle sağ tıklayarak yeniden adlandır de ve sonuna .xls , . doc uzantılarını ekle büyük oranda simgeler normal haline döncektir.

bence tamer42 sız oncelıkle pc nıze offıce kurun..eger bunları denedıkten sonra halen sorun verıyorsa Offıce programında sorun vardır...Onerım Offıce yenıden kurmanız;yenıden kuruldugu taktırde kendısı excel ve word olarak acacaktır

Bende de aynı sorun vardı. Khevst 'in dediğini yaptım ve sorun çözüldü. teşekkürler Khevst.