düğme yapma ve kullanma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Excel öğrenmeye çalışıyorum
merhaba arkadaşlar ben exceli yeni öğreniyorum. benim sorum yaptığım çalışmada düğmenin nasıl yapıldığını ve yağtığım düğmenin nasıl aktif olduğunu öğrenmeye çalışıyorum daha önce aramayı kullanarak bazı çalışmalara baktım ama anlamadım detaylı olarak anlatımlı bir yardım bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
selam

sayın fructose gönderdiğiniz linki daha önce incledim cevabınız içiçn teşşekkür ederim ama benim istediğim anlayabileceğim şekilde her adımın anlatılmasıdır çünkü makroyu yeni öğrenmeye çalışıyorum (2 gün oldu)

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn pacificline her adımın anlatılması uzun zaman alır bunun için en iyi yöntem forumları takip etmek ve bununla ilgili kitaplarından öğrenmektir. Çünkü makro sadece bir iki anlatım ile hemen anlaşılıp çözülecek birşey değildir. Bunun için sizin forumlardaki örnekler üzerinde inceleme yapmanız ve makronun bazı kısımlarını değiştirerek sonucun değişmesini gözlemlemeniz gelişmenizine katkıda bulunacaktır.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sizin eğer ile yaptığınız hesaplamayı makro ile ve aktar butonu ilede KABUL yazısı olanları Sayfa2'ye aktarılması ile ilgili bir örnek hazırladım.

Sayfa1'in sekmesini sağ tuş ile tıkladığınızda sayfada yapılan değişiklikleri B sütununa yazan makroları göreceksiniz siz örneğinizde 100-25 arası istediğiniz için 25-100 arası sayılarda çalışmaktadır.

Aktar makrosu ile ilgili kodlarda modül içindedir.

Ekteki örneği inceleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
teşekkür

sayın Ali , cevabınız ve yardımınz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi her gün formda yayınlanan makro ile ilgili çalışmalrı takip etmekteyim. makroda yazdığınız "Dim" in anlamı nedir?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Dimension'nın kısaltılmış halidir.Yani kullanacağımız değer için bir boyut aç manasındadır. Hedef hücreye yazılan değeri Dim baslangic değeri içinde saklayıp karşılaştırma yaptık.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
makro

düğme yapmak için makrolarla ilgili çok karışık fotmüller öğrenmek gerekirmi yoksa temel bazı formüller mi var eğer temel formüller varsa onlar nelerdir (hem düğme yapmak için hemde genel anlanda) açıklayarak buraya yazarsanız sevinirim formda bulunan çok örnek inceledim ama lütfen neyin ne olduğunu buraya yazarmısınız Anlayışınız için teşşekkür ederim

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sn pacificline her adımın anlatılması uzun zaman alır bunun için en iyi yöntem forumları takip etmek ve bununla ilgili kitaplarından öğrenmektir.
Dediğiniz gibi herşeyi anlatmam günler sürerki ne benim bu kadar bilgim nede zamanım var. Excel'de makro kullanımı için bir kitap alıp çalışmanız yada uygulamalar üzerinde deneme yanılma yapmanız gerekir.

Çünkü bir iki kod ile bu işi öğrendim tamam demeniz imkansızdır. Tuğlaları tek tek döşeyeceksiniz ve sabır ile deneyeceksiniz.Takıldığınız yerde foruma sorabilirsiniz. Forumda sorunuza cevap verecek bilgili,emeğini paylaşan ve özverili arkadaş çok.

Saygılar. ALİ