Düşeyara 3 sütunda

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 / excel 2010
İyi seneler arkadaşlar ,

Belki daha önce sorulmuş olabilir , dikkatsizliğim nedeniyle özrümü kabul edin öncelikle.

Sorum şu şekilde ,

Sayfa 1 B sütunda fatura numaralarım var , D-E ve F sütunlarımda ise cari kodlarım var,D-E- ve F sütunlarımdan her satırda bir tanesinde cari kod var ,

Sayfa 2 a3 satırına fatura no yazdığımda b3 satırına bu faturaya karşılık gelen cari kodu getirmek istiyorum.

Düşeyara ile yapılabilir diye düşünüyorum ama ben çözemedim , yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, Türkçe
Evet sayın RALKAN, düşeyara ile yapılabiliyor. Sadece formüllerinizin arasına & işareti koymanız yetiyor.

Sayfa 2 A3 hücresinde fatura numaralarınız olduğunu varsayarsak, B3 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırırsanız sanırım işiniz hallolacak.

=DÜŞEYARA(A:A;Sayfa1!B : D;3;0)&DÜŞEYARA(A:A;Sayfa1!B:E;4;0)&DÜŞEYARA(A:A;Sayfa1!B:F;5;0)

ilk formülde B : D yazıyor ama mesaj otomatik olarak smiley'e çevirdiğinden kopyalarken buna dikkat ediniz. B'den sonra ve D'den önce boşluk yok. Yani : önünde ve arkasında boşluk yok

Kolay gelsin

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 / excel 2010
Evet sayın RALKAN, düşeyara ile yapılabiliyor. Sadece formüllerinizin arasına & işareti koymanız yetiyor.

Sayfa 2 A3 hücresinde fatura numaralarınız olduğunu varsayarsak, B3 hücresine aşağıdaki formülü yapıştırırsanız sanırım işiniz hallolacak.

=DÜŞEYARA(A:A;Sayfa1!B : D;3;0)&DÜŞEYARA(A:A;Sayfa1!B:E;4;0)&DÜŞEYARA(A:A;Sayfa1!B:F;5;0)

ilk formülde B : D yazıyor ama mesaj otomatik olarak smiley'e çevirdiğinden kopyalarken buna dikkat ediniz. B'den sonra ve D'den önce boşluk yok. Yani : önünde ve arkasında boşluk yok

Kolay gelsin

İyi çalışmalar
Teşekkür sayın keskinol,

Formülü aşağıdaki gibi düzenleyerek , sorun çözüldü.

İyi geceler

=DÜŞEYARA($A3;Sayfa1!$A$2:$F$4;4;0)&DÜŞEYARA($A3;Sayfa1!$A$2:$F$4;5;0)&DÜŞEYARA($A3;Sayfa1!$A$2:$F$4;6;0)