E-Tablo da Sayfaya Şifre Koyma Kodu

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 2019
Merhabalar,

Aşağıdaki Kod normal exceller de sayfalara şifre koyma kodu olarak buldum.

Ben bunu e-tabloya uyarlayamadım.

Bana bu konu da desteklerinizi rica ederim.

Private Sub Worksheet_Activate()
Application.Visible = False
sifre = "12345"
yazılan_sifre = InputBox("Şifrenizi yazın", "")
If yazılan_sifre <> sifre Then Sheets("ANA SAYFA").Select
Application.Visible = True
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 2019
Lütfen konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 2019
Korhan bey,

bunu denedim ama işe yaramadı bu çok basit bir uygulama.

Benim istediğim sayfayı tıkladığı zaman karşısına şifre gelecek ve doğru şifreyi girdiği zaman içeriğe ulaşabilecek.

Bunun için JavaScript dilinde kod lazım onu araştırıyorum şuan bende. Bir kaç kod buldum ama işe yaramadı.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
@Haluk beyin kişisel blog sayfasınız inceleyebilirsiniz.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Bugün, kişisel blog sayfamda, altın fiyatlarını blog'da gösteren bir script üzerinde çalıştığım için forumla ilgilenemedim.

Capture.PNG

Sizin, sayfa korumayla ilgili sorunuzla ilgili olarak aslında Korhan Bey, bana göre yeterli olacak yöntemi size göstermiş ama sizce yeterli değil anlaşılan.

Ama şunu düşünmeniz gerekir; bu iş için kullanacağınız script çalışma dosyasında olacağına göre, ne kadar iyi olursa olsun, dosya üzerinde "view" veya "edit" yetkisi olanlar zaten script'i görecekleri için bir koruma sağlayamazsınız.

Google sheets veya Ms Excel gibi yazılımlarda bu tür korumalar fazla bir işe yaramaz, bence hiç uğraşmayın....

.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 2019
Bugün, kişisel blog sayfamda, altın fiyatlarını blog'da gösteren bir script üzerinde çalıştığım için forumla ilgilenemedim.

Ekli dosyayı görüntüle 224101

Sizin, sayfa korumayla ilgili sorunuzla ilgili olarak aslında Korhan Bey, bana göre yeterli olacak yöntemi size göstermiş ama sizce yeterli değil anlaşılan.

Ama şunu düşünmeniz gerekir; bu iş için kullanacağınız script çalışma dosyasında olacağına göre, ne kadar iyi olursa olsun, dosya üzerinde "view" veya "edit" yetkisi olanlar zaten script'i görecekleri için bir koruma sağlayamazsınız.

Google sheets veya Ms Excel gibi yazılımlarda bu tür korumalar fazla bir işe yaramaz, bence hiç uğraşmayın....

.
Haluk Bey,

doğru diyorsunuz "View ve edit olanlarda yaramayacak"

be e-tablo da farklı bir ekran yaptım ve bu ekranlarda farklı birimden de eklendi. benim isteme sebebim benim birimime ait olan sayfayı diğer birim görememesin. sadece kendisine ait olan sayfayı görsün.

uurluyum

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2016 TR 32 Bit ve google e tablolar
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2024
Haluk Bey,

doğru diyorsunuz "View ve edit olanlarda yaramayacak"

be e-tablo da farklı bir ekran yaptım ve bu ekranlarda farklı birimden de eklendi. benim isteme sebebim benim birimime ait olan sayfayı diğer birim görememesin. sadece kendisine ait olan sayfayı görsün.
Bu konuyla alakalı bir çözüme ulaşabildiniz mi ?