EĞER ile bir değeri başka bir sayfadaki hücreye basma

Excel Vers. ve Dili
Excel 360 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-08-2023
Merhabalar, benim yaptığım bir stok ve üretim takip excel'i var. burada yardıma ihtiyacım olan konu 2 sayfada işlem yapma üzerine. 1. Sayfamın adı stok takip, 2. sayfamın adı üretim takip. Ürettiğimiz parça ise HCU adını verdiğimiz bir seri, bunun 250,250E,400,400E.. diye giden birkaç çeşit modeli var. Benim yapmaya çalıştığım şey şu, ilk adım olarak "HCU/P STOK ONAY" kısmında eğer "HAZIR" yazıyorsa, resimde gördüğünüz D sütunundaki "HCU MODEL" kısmının altına yazılan modele bakıp ve G sütunundaki adet kısmına bakıp, Stok Takip sayfasındaki modellerin altındaki makroların altındaki hücreye o adeti basması. Mesela üretime bir adet HCU-250 girdi ve 10 adet isteniyor. HCU/P STOK ONAY kısmında hazır yazıldığında stok takipte A3 hücresine, eğer HCU-250E-500 den 10 adet isteniyorsa ve hazır yazıyorsa da gene stok takip kısmında B3 hücresine yazsın. Bunu eğer ile yapamıyorum anladığım kadarıyla, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 360 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-08-2023
Ayrıca görselleri ve dosyayı buraya nasıl atacağımı bulmadım, ona da yardımcı olabilirseniz çok sevinirm.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Altın üye olmayanlar siteye doğrudan dosya ya da resim yükleyemiyorlar. İmzamda belirttiğim gibi paylaşım yapabilirsiniz.