En kısa zamanda yardım lütfen

Excel Vers. ve Dili
excell 2010 Tr
Arkadaşlar ben güvenlik personeli olarak çalışıyorum. Fakat oyle bir sistem içerisinde kaldık ki anlatılması tarif edılmesı mümkün değil. Güvenlik şirketi müdürü topu bize attı ve işin içinden çıktı. öncelikle şu konudan başlayalım sorunumuza
1. Vardiya kişi sayımız 15 ve bunlardan 1 kişi sürekli sabah 7 öğleden sonra saat 15.00 a ya kadar sabit durması gereken güvenlik görevlisi.
2. Toplam güvenlık sayımız 15 ve bunlardan 1 tanesi sabit. Kalır geriye 14 güvenlık personeli.
3. 14 kişilik güvenlik personeli arkadaşım 3 vardiya donmek zorunda(diyeceksiniz kı adam takviyesi lazım bu sisteme. Lakin adam verdikleri yok. çözün bir şekılde diyorlar.)
4.bizim vardiya sistemı bu şekılde 2 gunde bır vardiya değişerek oluyor ve bız bundan kurtulmak ısıyoruz. Artık kımsenın bünyesı 2 gunde bır vardiya değişimini kaldırmaz oldu.
5. Hafta tatilini sabah 07.00 a ayarlıyorlar ve o gun kı tatılımızden 7 saat yemıs oluyorlar ve ertesı sabah mesai koşulu önumuze koymus oluyorlar. Aslında ızın kullanmamıs oluyoruz.
6. Bu çizelgeyi hazırlarken haftalık toplam mesai saatlerını aşmaması gerekiyor.
7. Vardiya amiri olarak toplam 4 kişi buluyor ve bu vardiya amirleri 07.00-15.00 15.00- 23.00 23.00-07.00 mesai saatleri arasında mutlaka olması gerekli.
Not: Nobet çizelgesinde 07.00-15.00 vardiyası '1'
15.00-23.00 vardiyası '2'
23.00-07.00 vardiyası '3' olarak gösteriliyor.
Hadi size sorun. Bakalım kım geleçek bunun ustesınden. Ben 1 haftadır uğraşıyorum olmuyor.
Bu arada kımse haftalık vardiya yı da kabul etmıyor :d