endekse göre bulup diğer sayfaya aktarma

Merhabalar.
Ersin bey kodları ana programıma karıştıra karıştıra sonunda uyguladım ve sayenizde çok güzel oldu.Dedim ya kullandıkça yeni talepler doğuyor.endeks çalışma kitabında firma kullanım kısmında A,B,C,D,E Sütunları sabit kalmasını ve yatayda varolduğu gibi dikeyde bir kaydırma yapabilirmiyiz.Aynı şey firma listesi sayfası içinde uygulayabilirmiyiz. Bu isimleri görerek endeks girme kolaylığı sağlayacak.Sanırım anlatabildim.İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
:keyif:

Yeterki tek ihtiyacınız bu olsun. :D Ama 10. mesaja gelmişsiniz hala profilinize gidip imza bölümüne excel versiyon ve dilini yazmamışsınız. Bende ingilizce anlatacağım şu an ancak napıyim..

Sayfayı hangi satırdan ve sütundan itibaren sabit kalmasını istiyorsanız o satır ve sütunun kesiştiği hücreye gidin Excel menüsünde window>Freeze panes yapın bu kadar. Kaldırmak istediğinizdede window>unFreeze panes'e tekrar basmanız yeterli. (galiba türkçedede pencere >bölmeleri dondur / kaldır)
Türkçesi

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir ilave yapayım,eğer hem yatay hemde dikeyde sabit kalmasını isterseniz bunu freeze yani bölmeleri dondur ile yapamazsınız. Freeze işlemi tek yönlü olarak çalışıyor,yani sadece satır veya sadece sütunları dondurabilirsiniz. İki yönlü bölüme işlemi için bölmeleri dondur yerine yine pencere-böl işlemini kullanabilirsiniz.

Ersin bey excel versiyon olayı gözümden kaçmış,uyarınız üzerine profile yerleştirdim.
Tavsiyeleriniz ile bölmey başardım.Levent bey ve ersin bey çok teşekkür ederim.

Sayın Leventm,
hem yatay hemde dikeyde sabit kalmasını isterseniz bunu freeze yani bölmeleri dondur ile
yapamıyor muyuz diye denerken yatayda ve dikeyde donmasını istediğim blokun en sağ alt hücresi seçili iken 'Bölmeleri Dondur' dedim. Dondu. Bilgi vermek istedim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Hakikaten tek hücre seçince çift taraflı dondurulabiliyormuş, ben hep çok hücre seçili iken denemişim. Bu uyarınız için teşekkürler Serpil hanım.

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.