Soru Etopla formülünün sonucunu şarta bağlama

Excel Vers. ve Dili
Office 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-03-2024
Sevgili Uzman arkadaşlarım daha önce sormuştum ama galiba yoğunluktan bir cevap alamadım. aşağıda ki formülüm yarım kaldı tamamlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Amacım sonucu şarta bağlı hale getirmek. Yani aşağıdaki formülde bölünen ve bölen (-) eksi karakterli doğal olarak sonuç (+) çıkıyor ama benim sonucu (-) yazdırmam gerekiyor. Böyle bir kaç şart ekleyecem. Yada Bölünen taraf + ama bölen eksiyse sonuç eksi ama benim + getirmem gerekiyor. Bunu sağlamam için ne yapmam gerekiyor.

.Formula = "=SumIf('HAM-VERİ'!$A:$A,ANALİZ1!$A7,'HAM-VERİ'!C:C)/SumIf('FİRMA ORTALAMA'!$A:$A,ANALİZ1!$A7,'FİRMA ORTALAMA'!C:C)"
.SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 16).ClearContents
.Value = .Value

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Kod:
    .Value = -.Value
.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016
29-03-2024
Haluk hocam hızlı bilgilendirmeniz için tşk ederim. Lakin bu sonucu değiştirmedi. Yani her iki tarafında yani bölen ve bölünen tarafında (+) artı karakterli yerlerde olduğu için bu sefer orada ki yapıyı da bozacak. Amacım bölen ve bölünen her iki tarafında (-) eksi karakterli olursa sonucu eksi yazdırmak. (Normalde artı çıkıyor). Bölünen (+) ve bölen (-) eksi ise artı yazdırmak (Normalde eksi çıkıyor) diğer şartların normal matematik kuralı içinde işlemesi Bu mümkün mü ?