Soru Excel çalışma kitabımda bulunan makronun arka planda çalışmasını nasıl sağlaya bilirim?

Excel Vers. ve Dili
Excell
Herkese kolay gelsin, ben şimdi çalıştığım çalışma kitabımda otomatik çalışan makrolarım mevcut. Sıkıntımı anlatmak için bir örnek vericem; ben sayfa2 de çalışma yaparken Sayfa1'e belli zamanlar aralığında bilgiler aktarmaktayım makrolar aracılığı ile fakat bu aktarım zamanları geldiğinde makro çalıştığında otomatik olarak bilginin gitmesini istediğim sayfaya geçiş yapıyor ve ben bunu yapmasını istemiyorum arka planda makro çalışsın fakat otomatik olarak o sayfaya geçiş yapmasın istiyorum onunla ilgilide bir örnek ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim iyi günler şimdiden.

https://dosya.co/5rd5ogvnf6ek/deneme.xlsm.html

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar,

Şu şekilde deneyiniz. (Sayfayı veya hücreyi "Select" ile seçtirmeyin. Direkt olarak bilginin yazılması istenilen hücreyi gösterin.)

Sub GetData2()
If dur = 0 Then
Sheets("VERİ_GİRİŞİ").Range("B4") = "DENEME123"
Application.OnTime Now + TimeSerial(0, 0, 5), "GetData2"
Else
dur = 0
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excell
Merhabalar,

Şu şekilde deneyiniz. (Sayfayı veya hücreyi "Select" ile seçtirmeyin. Direkt olarak bilginin yazılması istenilen hücreyi gösterin.)

Sub GetData2()
If dur = 0 Then
Sheets("VERİ_GİRİŞİ").Range("B4") = "DENEME123"
Application.OnTime Now + TimeSerial(0, 0, 5), "GetData2"
Else
dur = 0
End If
End Sub
Malesef dosyamda istediğim gibi olmadı aşağıda verdiğim kısımı birleştiremedim bir türlü.

Sheets("VERİ_GİRİŞİ").Select
Range("A1:D" & Rows.Count) = ""
bu kodun siyah ile belirtiği select yerini silip range kısmını getiriyorum noktadan sonra fakat hata veriyor bu seferde bulunduğum sayfaya yazıyor malesef bir türlü düzeltemedim.​

Excel Vers. ve Dili
2003
Sheets("VERİ_GİRİŞİ").Range("A1:D" & Rows.Count) = ""
Bu kod ilgili hücrelerin içeriiğini temizlemek için.

İlk istediğiniz bu değildi sanırım. Dosyanızı ekleme imkanınız var ise ekleyin ve tam olarak ne istediğiniz belirtin, üzerinden bakalım.
Dosya.tc sitesine upload edip, link verebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Bu kod ilgili hücrelerin içeriiğini temizlemek için.

İlk istediğiniz bu değildi sanırım. Dosyanızı ekleme imkanınız var ise ekleyin ve tam olarak ne istediğiniz belirtin, üzerinden bakalım.
Dosya.tc sitesine upload edip, link verebilirsiniz.

Abi dosya bu otomatik veri al tıkladığımızda çalışmaya başlayınca veri girişi sayfasına otomatik geçip duruyor her veri güncellediğinde onun olmasını istemiyoruz biz geçmesini onu nasıl yapabiliriz acaba ? liseden arkadaşımla uğraşıyoruz bununla bi abi paylaşmış bizde üzerinde değişiklik yapıp kullanıcaz tabi öğrenmek için biraz ordan burdan bilgileri toplayıp birbirine katmak lazım öncelikle :D ondan dolayı dosyada hakkı olanlar hakkını helal etsin küçük birşey zaten :)

Excel Vers. ve Dili
2003
Hem "Anlık Veri" de, hem "Oto Veri" de,

şeklinde yazdığınızda olması lazım.
Bende MSXML2.XMLHTTP 'den dolayı program hata veriyor.

Excel Vers. ve Dili
excel 2016
Hem "Anlık Veri" de, hem "Oto Veri" de,

şeklinde yazdığınızda olması lazım.
Bende MSXML2.XMLHTTP 'den dolayı program hata veriyor.
dediğin gibi yapıyorum ama malesef olmuyor hangi sayfada isem bu sefer o sayfada beliriyor veriler malesef