Çözüldü Excel' de değere göre 2. tablodan o gün o değer ile eşlesen verileri yan yana yazma

Crytek

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
microsoftr office 2019 standart
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-03-2025

tablo 2

Herkese merhaba, yeni üye oldum excell de yeniyim o yüzden pek bir bilgim yok

Tablo 1 de makinelerin arıza durumuna göre o gün içerisinde arıza olup olmadıklarını yazıyorum.
2. sayfada bulunan tablo 2 de ise eğer o gün kaç tane arıza varsa ve hangi makinelerse yan yana tek bir hücreye yazmak istiyorummm.

Örnek olarak tablo2 de 02/01/2024-Salı günü hücresinin yanında = Kesim-1, Kesim-2, 3.kv (3 adet) olarak göstermek istiyorum. düşeyara ile denedim ama sadece Kesim-1 i yazıyor.
Açıklayıcı şekilde yazabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler şimdiden

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Öncelikle foruma hoş geldiniz.
Sorularınızı örnek dosya ile desteklerseniz daha hızlı ve doğru cevaplar alabilirsiniz.
Tarihin Tablo 2'nin A2 hücresinde, Tablo 1'in de Sayfa1'de olduğunu varsayarsak aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz. (Dizi formülüdür)
Rich (BB code):
=METİNBİRLEŞTİR(", ";1;EĞER(Sayfa1!$A$2:$A$100=A2;Sayfa1!$B$2:$B$100;""))

Crytek

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-03-2025
Merhaba,
Öncelikle foruma hoş geldiniz.
Sorularınızı örnek dosya ile desteklerseniz daha hızlı ve doğru cevaplar alabilirsiniz.
Tarihin Tablo 2'nin A2 hücresinde, Tablo 1'in de Sayfa1'de olduğunu varsayarsak aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz. (Dizi formülüdür)
Rich (BB code):
=METİNBİRLEŞTİR(", ";1;EĞER(Sayfa1!$A$2:$A$100=A2;Sayfa1!$B$2:$B$100;""))
merhaba tekrardan sizin formülü uyguladım ama çalıştıramadım. Ek olarak eklediğim şeyleri de excel dosyası örneği olarak buraya yolluyorum. link olarak ekleyebildim google drive indirme linki olarak tekrardan bakabilirseniz çok memnun kalırım teşekkür ederim iyi çalışmalar. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bL3Jlqv6jRHY0_xqcMSfF28kw0tdiKXd/edit?usp=sharing&ouid=112611346606579171290&rtpof=true&sd=true

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Paylaştığınız Google E-tablo B3 hücresi için aşağıdaki formülü deneyiniz.
Kod:
=ArrayFormula(TEXTJOIN(", ";DOĞRU;EĞER('ARIZA&BAKIM'!$A$2:$A$7=A3;'ARIZA&BAKIM'!$B$2:$B$7&" ("&'ARIZA&BAKIM'!$C$2:$C$7&")("&'ARIZA&BAKIM'!$D$2:$D$7&")";"")))

Crytek

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-03-2025
Paylaştığınız Google E-tablo B3 hücresi için aşağıdaki formülü deneyiniz.
Kod:
=ArrayFormula(TEXTJOIN(", ";DOĞRU;EĞER('ARIZA&BAKIM'!$A$2:$A$7=A3;'ARIZA&BAKIM'!$B$2:$B$7&" ("&'ARIZA&BAKIM'!$C$2:$C$7&")("&'ARIZA&BAKIM'!$D$2:$D$7&")";"")))
Merhaba Kodunuz mühemmel çalışıyor ama sadece google E-tablo da çalışmaktadır. Bunu masaüstü excel uygulamasında çalıştırmak için ne yapmalıyız acaba ?

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
İlk mesajımda formülü paylaşmıştım, uyguladım ama çalışmadı dediniz ve örnek dosya olarak Google E-tablo dosyası paylaştınız. Ben de ona göre formül yazdım. Şimdi tekrar Excel için formül talep ediyorsunuz???
TEXTJOIN karşılığı Türkçe Excel'de METİNBİRLEŞTİR formülüdür.
Deneyiniz.
Kod:
=METİNBİRLEŞTİR(", ";DOĞRU;EĞER('ARIZA&BAKIM'!$A$2:$A$7=A3;'ARIZA&BAKIM'!$B$2:$B$7&" ("&'ARIZA&BAKIM'!$C$2:$C$7&")("&'ARIZA&BAKIM'!$D$2:$D$7&")";""))
Not: Dizi formülüdür. Dizi formülü, hücre içindeyken Ctrl+Shift+Enter tuşlarına birlikte basılarak elde edilir.

Crytek

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-03-2025
Çok teşekkürler sorunsuz çalışmaktadır. İlk başta dosya ekleyemediğim için google drive dan link vereyim dedim sonra google tablolar açılacağını bilmiyordum, bir karışıklık oldu. Tekrardan teşekkür ederim iyi çalışmalar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Rica ederim,
İyi çalışmalar...