Excel de şimdi hesapla butonu

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn dostlar öncelikle Şehitlerimize allahtan gani gani rahmet,yakınlarına sabır ve bu vatanın evlatları olarak hepimize de baş sağlığı diliyorum.

benim sorumsa;excel sayfada araçlar>seçenekler>hesaplama bölümü altında bulunan şimdi hesapla komutunu bir butonla sayfaya ekletme şensımız mevcutmu ve tabi bunun nasıl yapılabileceğidir.ben sayfaya sürekli veri girişi yaptığımdan otomatik seçeneğini kaldırıp bir düğmeyle bunu istediğim zaman yapmak istiyorum.Kullandığım programı birçok kurumda farklı insanlarda kullanacağı için bu hesaplamayıda bir butonla yaptırmak istiyorum.yardımcı olma imkanınız olursa sevinirim.saygılarımla

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
F9 tuşuna basarak yeniden hesaplama yaptırabilirsiniz.
İllaki kod ile yapılsın diyorsanız.Sizin için makro kaydet ile oluşturulan makroyu aşağıda veriyorum.:cool:
Kod:
Sub Makro1()
'
' Makro1 Makro
' Makro abc tarafından 22.10.2007 tarihinde kaydedildi.
'

'
    Application.MaxChange = 0.001
    ActiveWorkbook.PrecisionAsDisplayed = False
    Calculate
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
sn orion2 yaptığımız bir aşı kayıt programı ve birçok sağlık ocağında kullanılıyor.o nedenle herkese f9 yada seçenekleri anlatmak zor olacağı için bunu istedim .teşkkür ederim.bu arada yağmur nedeniyle elektrik kesintisi olunca cevabım gecikti kusura bakmayın.saygılarımla

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
sn orion2 yaptığımız bir aşı kayıt programı ve birçok sağlık ocağında kullanılıyor.o nedenle herkese f9 yada seçenekleri anlatmak zor olacağı için bunu istedim .teşkkür ederim.bu arada yağmur nedeniyle elektrik kesintisi olunca cevabım gecikti kusura bakmayın.saygılarımla
Konu hallolduysa problem yok.
İyi çalışmalar.:cool: