Çözüldü Excel de Toplu QR KOD oluşturma?

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe - 2021 Türkçe
arkadaşlar elimde bi excel dosyası var ve içerisinde yaklaşık olarak 2000 adet serino kaydı var. benim istediğim bu seri no lar için ayrı ayrı QR KOD oluşturmak istiyorum ama bunu toplu şekilde nasıl yapabilirim bilmiyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. biraz acil bi durum. yardımcı olabilecek varsa şimdiden tşk ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Excel Vers. ve Dili
cevabınız için teşekkür ederim ama benim bir defaya mahsus böyle bi uygulamaya ihtiyacım var yüzden mümkünse ücretsiz çözmeye çalışacağım teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
cevabınız için teşekkür ederim ama benim bir defaya mahsus böyle bi uygulamaya ihtiyacım var yüzden mümkünse ücretsiz çözmeye çalışacağım teşekkür ederim
Bende bu yüzden alternatif sundum.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
gönderdiğiniz dosyayı denedim tam istediğim gibi fakat bir sorun var. karekod oluştur dediğimde sadece imlecin olduğu satırın karekodunu oluşturuyor. ben A sütunundaki tüm satırlarda bulunan serinoların hepsine oluştursun istiyorum

Excel Vers. ve Dili
excell 10
gönderdiğiniz dosyayı denedim tam istediğim gibi fakat bir sorun var. karekod oluştur dediğimde sadece imlecin olduğu satırın karekodunu oluşturuyor. ben A sütunundaki tüm satırlarda bulunan serinoların hepsine oluştursun istiyorum
Satırların hepsini seçerek deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 İngilizce türkçe
Sayın 1ndependent bu qr kodları dışarıya aktarmadan excel içinde ayrı bir sütunda oluşturabilme imkanımız var mı acaba

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhabalar;
Yakında vereceğimiz eklentiyle çok kolay şekilde nerdeyse her türlü veri kaynağından ki excel de elbette var ve her türlü barcode oluşturup istediğiniz formata export edebileceksiniz. Sadece barcode değil tabii. ;)

Aşağıya çok basitçe ve kabaca eklediğim bir rapor tasarımını ve excel e alınmış halinin resimlerini ekliyorum.

Adsız1.png

Adsız2.png

Excel Vers. ve Dili
2013 ingilizce
Merhabalar, eğer istediğiniz dosya sizinle paylaşıldıysa bana da gönderebilme şansınız var mı acaba? chnctn44@gmail.com
Merhaba. Bende öğrenciyim kendi işim için kullanacağım gönderirseniz sevinirim. ismailcayirli@gmail.com
Merhaba altın üye değilim malesef. Ticari olarak değil ödevimde kulllanacağım. Paylaşmanız mümkün müdür?
idrisyeg_tr@hotmail.com

Merhaba,

Bana iletilen kod bu şekilde fakat ben denemedim. Umarım işinizi görür. İyi çalışmalar.

...

Sub InsertQR()
Dim xHttp: Set xHttp = CreateObject("Microsoft.XMLHTTP")
Dim bStrm: Set bStrm = CreateObject("Adodb.Stream")
Dim Size: Size = 250 'dalam Pixels
Dim QR, Name, val
Dim Invalid: Invalid = "\/:*?" & """" & "<>|"
For Each val In Selection
Name = val.Value
QR = "http://chart.googleapis.com/chart?chs=" & Size & "x" & Size & "&cht=qr&chl=" & Name
xHttp.Open "GET", QR, False
xHttp.Send
For intChar = 1 To Len(Name)
If InStr(Invalid, LCase(Mid(Name, intChar, 1))) > 0 Then
Name = WorksheetFunction.Substitute(Name, Mid(Name, intChar, 1), "_")
End If
Next
With bStrm
.Type = 1 '//binary
.Open
.write xHttp.responseBody
.savetofile ThisWorkbook.Path & Application.PathSeparator & Name & ".png", 2 '//overwrite
.Close
End With
Next
End Sub