excel flas ekleme hk

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Tr/İng.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.01.2019
Arkadaşlar merhaba! Gecenin bu saatinde ne alaka diyebilirsiniz ancak olmadı bulamadım bir çözüm üstadlara danışayım dedim..
Sorum şu ki; excel de flah dosyalarını oynatmak istiyorum ancak bunu bir userform kullanmadan ya da şöyle ifade etmek gerekirse swf dosyasını
Ekle-->Nesne menüsünden paket nesne olarak eklemek ve otomatik çalışmasını istiyorum.Bu yapılabilir mi..Yani bir nevi powerpoint te swf gömmek gibi...Bu mümkün müdür acaba? Bunun için belki Add-ins te bir yükleme olabilir diye düşündüm ve denedim ancak başarılı olamadım :(
Konu hakkında bilgilerinizi rica edeceğim...
Şimdiden teşekkür ederim.
İçten Sevgilerimle.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Denetim araç kutusunu etkinleştirin
Kutunun en sağında diğer denetimleri tıklatın ve ShockwaveFlash nesnesini bulup sayfaya ekleyin(VBA içerisindeki tüm kontroller bu yöntemle bulunup sayfaya eklenebilir). Nesneyi sağ tıklatıp özellikler'i seçin Özellikler penceresinde Movie özelliğine swf uzantılı dosyanızın tam yolunu yazın.
Dosyanızı kaydetmeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
03.01.2019
Üstad süpersin valla...gecenin bu saatinde bile cevap verilebiliyorsa bu sitede Ne mutlu bana ki tanımışım bu güzel ortamı.Bu arada denedim epeyce olmadı ancak sonra farkettim ki dosyayı kaydetmem gerekiyormuş..
Çok teşekkür ediyorum tekrar verdiğin değerli bilgi için!
Ve iyi sabahlar diyorum.
Saygı ve sevgilerimle!

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Yardımcı olabildiğim için bende mutlu oldum.
Dosyanın kaydedilmesi gerektiğini bilmiyordum bunu şimdi sizden öğrendim, bunun için önceki mesajımı düzeltiyorum.

Excel Vers. ve Dili
03.01.2019
Üstad bu arada tahminimce bilyorsundur ancak yine de nacizhane bir not düşmek istiyorum nesnenin özelliklerinden dosyanın yolunu belirtmekle birlikte Custom seçeneğindeki özelliklerde dosyanın içine nesnenin gömülebilme özelliği olduğunu da gördüm.hani dosya ile nesne ayrı parçalar diye üzülmüştüm ancak bu seçenek de mevcutmuş!
Tekrar sevgilerimle!

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Evet Embed seçeneğinin işaretlenmesi.