Excel Google Maps Çoklu Kilometre Sorgulama

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
Paylaşımınız için teşekkürler Sn. asri.

Bu tarz uygulamalar genellikle ulusal/yerel nakliyeci firmalarının, tır/kamyon şoförlerinin işine yarayacaktır. Dolayısıyla bence 3. köprü seçeneği de eklemelisiniz.
3. köprü seçeneği de isteğe göre olabilir. Var/Yok ya da Evet/Hayır şeklinde veri doğrulama ile seçilebilir, duruma göre de mesafe bilgisi verilebilir.

Böyle bir çalışmam mevcut fakat sizin referans aldığınız fonksiyona da böyle bir uygulamayı ilave ederseniz, paylaştığınız dosyaya göre daha faydalı olacaktır.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Paylaşımınız için teşekkürler Sn. asri.

Bu tarz uygulamalar genellikle ulusal/yerel nakliyeci firmalarının, tır/kamyon şoförlerinin işine yarayacaktır. Dolayısıyla bence 3. köprü seçeneği de eklemelisiniz.
3. köprü seçeneği de isteğe göre olabilir. Var/Yok ya da Evet/Hayır şeklinde veri doğrulama ile seçilebilir, duruma göre de mesafe bilgisi verilebilir.

Böyle bir çalışmam mevcut fakat sizin referans aldığınız fonksiyona da böyle bir uygulamayı ilave ederseniz, paylaştığınız dosyaya göre daha faydalı olacaktır.

Saygılar
@Murat ,

Öneri için teşekkür ederim. İlk aşamada bu şekilde yaptım, dediğiniz gibi biraz daha detaylandırılabilir.

Kullandığım fonksiyon hazır bir fonksiyondur. Üzerinde değişiklik yapılarak
, sadece tek sonuç değil de kaç alternatif yol var ise o kadar kolon arttırıp o sonuçlarıda listeyebilirim.

Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2019
Türkçe
merhaba,
sn asri bu güzel paylaşım için teşekkür ederim. elinize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Asri Üstadım

Paylaşımın için çok teşekkür ederim beni büyük bir problemden kurtardınız.

Murat Üstadımın dediği gibi 3. köprü seçeneği de eklenebilirse kusursuz olacaktır düşüncesindeyim.

tekrar teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Merhaba Asri Üstadım,

Bu excel sayesinde çok güzel veriler alabiliyordum zamanında ama şu anda kilometre hesaplamasını yapmıyor ne yazık ki. Formülünde bir değişkenlik olmuş olabilir mi?

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Merhaba Asri Üstadım,

Bu excel sayesinde çok güzel veriler alabiliyordum zamanında ama şu anda kilometre hesaplamasını yapmıyor ne yazık ki. Formülünde bir değişkenlik olmuş olabilir mi?
Haluk bey in verdiği linkte de belirtildiği gibi API key almak gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
ingilizce
konuyu takipteyim. güncel herhangi bir çalışma dosyanız var mı?