excel hedef-ara fonkiyonu

Excel Vers. ve Dili
excel-2016
Arkadaşlar ,merhaba. Benim sorum şudur cevaplarsanız çok sevinirim.
Herhangi bir hücreye formül girdiğimizde ve onu aşağı sürüklediğimizde yani otomatik doldurma yaptığımızda aşağıda bulunan hücrelerde otomatik veriler giriliyor, bunun aynısını hedef ara fonksiyonu için nasıl yapabilirim.
Yani ben bir satıra veriler girdim ve hedef ara fonksiyonu ile bir hücreye veri girdim onu aşağı sürükleyip diğer satırlarda da kendiliğinden hedef-ara fonksiyonunu çalıştırmasını istiyorum. Yani her satır için tekere teker hedef-ara fonksiyonu kullanmak istemiyorum. Bu noktada yardımcı olur musunuz???

Teşekkürler...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Hedef ara işlemini makro kaydet ile kaydedip düzenleyebilirsiniz. Düzenleyemezseniz örnek dosya ekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel-2016
Hedef ara işlemini makro kaydet ile kaydedip düzenleyebilirsiniz. Düzenleyemezseniz örnek dosya ekleyiniz.
Hocam öncelikle cevapladığınız için teşekkür ederim. Fakat makro kaydet te düzenleme yapılamıyor yani istediğim şekilde bir sonuca ulaşamadım, acaba ben mi eksik yapıyorum yoksa makro kaydet te bu işlem yapılamıyor mu ??
Ayrıca dosya ekle derken neyi kastettiğinizi bilmiyorum yardımcı olur musunuz??