Excel Hızlı QR Code - Kare Kod Üretici İNTERNETSİZ

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Excel Hızlı QR Code - Kare Kod Üretici İNTERNETSİZ

* Oluşturulan barkodlar ayarlar sayfasında seçilen klasör altına kaydedilir. Klasör adı boş ise programın bulunduğu klasöre kayedilir.
* Aynı isimde dosya var ise üzerine kaydedilir.
* Veriler için satır sayısı ve sütun sayısı arttırılıp azaltılabilir.
* Ayrıcı Karakter Verilerin arasına eklenir
* Karekod girilen boyut hem yükseklik hem de genişlik için kullanılır 100x100
* Kerakod un kenarındaki boş alan belirlenebilir
* Karekod nokta çözünürlük kalitesi (0: Düşük, 1:Orta, 2:Standart, 3:Yüksek) belirler.

* ÜĞİŞÇÖ üğişçö ıiIİ Türkçe karakter desteği mevcut.

* Google API kullanılmamıştır. Karekod üretmek için internet gerekli değildir.

1000 tane kare kodu 2 dk da oluşturur.

Programın linki; Ücretlidir.

http://asriakdeniz.com/excel-hizli-qr-code-kare-kod-uretici-internetsiz/

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
"1000 tane kare kodu 2 dk da oluşturur. "

İlk mesajımda paylaşmış olduğun bu bilgi hatalıdır.
1000 adet qr kod 3 sn de oluşturulur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Yeni program özelliği;

+ QR Code rgb siyah olarak oluşturulduktan sonra cmyk siyah a dönüştürüldü.
- Dönüşüm nedeni ile programın bu sürümü 1 sn bir qrcode olarak çalışacaktır.

Grafik işlerinden pek anlamam. Ancak böyle bir talep gelince uzun araştırmalar sonucunda grafik renk dönüşümleri işlerine pek girmemem gerektiğini anladım :)
Sonuç olarak isteneni başarmak güzel ancak grafik işleri çok farklı bir dünyaymış onu anladım.

CMYK siyah bana göre daha silik, sanırım cmyk da karışım olmadığı için silik de olsa baskıda hep aynı tonu veriyor.
Bilen biri bu konuda biraz açıklama yaparsa güzel olur. :)

226588

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Merhaba,
Öncelikle konunun uzmanı olmadığımı belirteyim (öğrenciliğim döneminde bir yıl kadar yarı zamanlı tecrübem olmuştu). Aklımda kaldığı kadarıyla:
CMYK bilindiği üzere baskı renk kodlarıdır ve her bir harf bir baskı rengini ifade eder (Cyan, Magenta, Yellow, Key). Baskıya ürün gönderdiğiniz zaman makine, içinde bulunan bu renkleri sırayla kağıda aktarır. Gönderdiğiniz iki dosyayı karşılaştırırsak; birincisinde dört renk de kullanılarak, belirtilen birimlerde kağıda mürekkep dökülecektir, ikincisinde ise sadece siyah mürekkep kullanılacaktır. Buradaki temel fark baskı maaliyeti olmakla birlikte zaman kaybından, kağıt üzerinde gereksiz boya katmanı oluşmasından vs. de söz edilebilir sanıyorum...

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Merhaba,
Öncelikle konunun uzmanı olmadığımı belirteyim (öğrenciliğim döneminde bir yıl kadar yarı zamanlı tecrübem olmuştu). Aklımda kaldığı kadarıyla:
CMYK bilindiği üzere baskı renk kodlarıdır ve her bir harf bir baskı rengini ifade eder (Cyan, Magenta, Yellow, Key). Baskıya ürün gönderdiğiniz zaman makine, içinde bulunan bu renkleri sırayla kağıda aktarır. Gönderdiğiniz iki dosyayı karşılaştırırsak; birincisinde dört renk de kullanılarak, belirtilen birimlerde kağıda mürekkep dökülecektir, ikincisinde ise sadece siyah mürekkep kullanılacaktır. Buradaki temel fark baskı maaliyeti olmakla birlikte zaman kaybından, kağıt üzerinde gereksiz boya katmanı oluşmasından vs. de söz edilebilir sanıyorum...
Bilgi için teşekkür ederim. Baskı maliyeti ve zaman kaybı konusunu düşünmemiştim Mantıklı.