• FORUMU MOBİL UYGULAMADAN TAKİP EDİN

Forumu isteyen üyelerimiz Tapatalk (Harici bir hizmet) üzerinden mobil uygulamadan takip edebilirler.
    iOS için : https://itunes.apple.com/app/id307880732?mt=8
    Android için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity
    adreslerinden indirebilirsiniz.

Bir iki haftaya da foruma özel kendi uygulamamız yayında olacak.
ALTIN ÜYELİK Hakkında Bilgi
-----------------------

Excel hücre içine resim ekleme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
Arkadaşlar hücre içine simge ekle gibi resim nasıl ekleyebilirim.Yada simgelere istediğim resmi ekleyebilirmiyim.Ben sayfa1 de a2 hücresine resimi eklemek istiyorum sayfa 2 de başka bir yerde bu a2 ye eklenen resmi çekmek istiyorum nasıl yapabilirim...

Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Ekle sekmesine tıklayın.Orada resim diye bir seçenek var.Ona tıklayın ve istediğiniz resmi seçin.:cool:

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
İstediğim gibi yapamadım hocam ben 1 ile 20 arasında yan yana şekil eklemek istiyorum ama yapamıyorum.Hucre içine yan yana nasıl birden fazla resim ekleyebilirim.Nesne ekler gibi yani..

çıtır

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Resimleri sayfada iken seçerek biçimden gruplandıra bilirsiniz.Bundan sonra hücreye çağırdığınızda grup olarak hücrede görünür.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
çıtır hocam dediğinizi yapamadım.Ekte verdiğim örnek dosya üzerinde yapabilir misiniz lütfen,ya da daha detaylı anlatabilir misiniz?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 2016 - İngilizce
.

Sorunuzdan ben bir şey anlamadığım için size resim ekleme konusu ilgili Blogumdan bir link vermiştim.

Sorunuzu açıklar mısınız? Ne yapmaya çalışıyorsunuz?

.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
Şimdi ben mesela A1 hücresine 1 resim A2 hücresine 2 resim gibi alt alta 1-2-3-4....20 resim ekledim.Başka bir sayfada bu resimleri örneğin sayfa1!a1 gibi çekmek istiyorum.Örnek verdiğim dosyadaki gibi resimi hücre içine yerleştiremediğim için başka bir yere de çekemiyorum.Hücre içine excel simge ekler gibi yani istediğim kadar resimi nasıl ekleyebilirim..

çıtır

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Şimdi ben mesela A1 hücresine 1 resim A2 hücresine 2 resim gibi alt alta 1-2-3-4....20 resim ekledim.Başka bir sayfada bu resimleri örneğin sayfa1!a1 gibi çekmek istiyorum.Örnek verdiğim dosyadaki gibi resimi hücre içine yerleştiremediğim için başka bir yere de çekemiyorum.Hücre içine excel simge ekler gibi yani istediğim kadar resimi nasıl ekleyebilirim..
Göndermiş olduğum dosyada E2 hücresine 2 ve 3 yazarak resimleri çekebilirsiniz.Bu işlem uygun düzenleme ile başka sayfada da yapılabilir.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
çıtır hocam dediğin gibi uyarlanabilir ama ben resimleri bir türlü birleştiremedim,mantığını anlayamadım yani..1 reesimden başlayıp 20 resime kada r yapmak istiyorum.1.sınıf için şekillerin sayısını yazma etkinliği yapacağım.Farklı resimler de kullanabilirim mantığını bir kavrasam...