excel hücre nin aynısı yani =G4 gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
eccel 2003
selamlar ben bir hücreyi eşitledim. yani A1 sürekli A2 olsun dedim ancak benim sorunum A1 de değer yoksa A2 "0" olmasını istemiyorum nasıl olacak ilginize şimdiden teşekürler

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
=EĞER(A2="";"";A2) yazarsan sorunun çözülür.

Excel Vers. ve Dili
eccel 2003
teşekkürler arkadaşım sorunum halloldu

sizin verdiğiniz formüüllede çözülüyor. seçeneklerden sıfırı göstermemesini kaldır da var hangisini kullanmamı istersiniz
ilgine teşekkür eder saygılar sunarım

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İkiside olur hangisini isterseniz onu kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
eccel 2003
selamlar

ali bey kusura bakmayın biraz terbiyesizlik olacak her soruya cevap aldığım için hemen yönelttim. ben excel i biraz biliyorum. işim gereyi az da olsa programlara ihtiyaç oluyor. ben exceli mi tam öğreneyim makro felan yoksa access de de çalışayım mı bu konudaki tavsiyeleriniz nedir.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Veritabanı yönetimi üzerine çalışacaksanız Access'i öğrenmenizi tavsiye edeceğim. Şu aşamada makrolar ile çalışmak sizin için ileri olacağı kanaatindeyim. Fonksiyonlar üzerine bolca uygulama yapıp, fonksiyonlar konusunda uzmanlaştıktan sonra makrolara geçmenizi tavsiye ederim.
Formumuzun Excel Dersanesi kısımlarını inceleyerek kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Takıldığınız konularda foruma sorarak cevap alabilirsiniz. Forumda makro ve fonksiyonlar konusunda kendini geliştirmiş arkadaşlar çoktur, hepside özveri ile yardımcı olmaktadırlar.
Onların emeklerinede buradan teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
eccel 2003
selamlar

:yardim:
selamlar sevgili arkadaşım saygılar sunarım. sizi yine yoracam ilginize şimdiden teşekkürler.

ekteki excel dosyasında bir basit program var. bana yardımcı olursanız sevinirim. giriş sayfasında personelin adı soyadı olan kısımda personelin üzerine tkladığımda veya orda bir alana 1-2-3-4-......? çalışma sayfasındaki raporlardan kahverengi içerisine aldığım kısım gözükerek veri girilebilirmi müdü
rün gireceği veri ve hesaplamaları aynen yapıp o sayfada kalması olabilirmi.
kısacası müdür; her personelin notunu giriş sayfasından girebilirmi. bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olacağım selam ve saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
eccel 2003
cevap

ali bey selamlar soruma herhalde cevap vermeyeceksiniz. öyle görünüyor. eğer cevap alamassam cevap bildirmenzi rica ederim. çünkü sizin mesajınızı bekliyorum selam ve saygılarımla!

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
ali bey selamlar soruma herhalde cevap vermeyeceksiniz. öyle görünüyor.
Sn temin iş nedeni ile her zaman müsait olmuyorum. Elimden geldiğince ve bilgim yettiğince cevap vermeye çalışıyorum ama sorunuz net değil belki siz ne istediğinizi biliyorsunuz ama bizimde anlamamız için ayrıntı açıklamanız lazım

giriş sayfasında personelin adı soyadı olan kısımda personelin üzerine tkladığımda veya orda bir alana 1-2-3-4-......?
Bu ne demek, burası anlaşılır değil.

Excel Vers. ve Dili
eccel 2003
selamlar

ekteki dosyada giriş sayfasındaki personel listesi var. diğer sayfalar bu isim listesine göre sıralanmış. ben girişteki personel listesindeki her hangi bir isme tıkladığımda diğer sayfalardaki her hangi bir sayfanın bir bölümüne gidebilirmiyim. selam ve saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
eccel 2003
selam

ali bey az önce sordum ama ekranda göremedim tekrar yazıyorum. ekteki dosyada girişte herhangi bir hüzereye tıkladığımda diğer sayfalardaki bir bölüm açılabilirmi yani diğer sayfalardaki not girme yerleri var onu ben giriş sayfasında görmek istiyorum. bu konuda bana yardımcı olusanız sevinierim. selam ve saygılarımla

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
ekteki dosyada giriş sayfasındaki personel listesi var. diğer sayfalar bu isim listesine göre sıralanmış. ben girişteki personel listesindeki her hangi bir isme tıkladığımda diğer sayfalardaki her hangi bir sayfanın bir bölümüne gidebilirmiyim. selam ve saygılarımla.
İsim listesinde bir hücreye tıklandığında 1 sayfa açılmasını istiyoruz diyelim.
Bunun için excel'in köprü özelliğini kullanabiliriz. İlgili hücreyi sağ tuş ile tıklayıp köprü seçilir açılan kısımdan bağla kısmından bu belgede yerleştir seçeneği seçilir,sağ tarafındaki bu belgedeki bir konumu seçin kısmından 1 nolu sayfayı seçin ve tamamı tıklayın. Artık ilgili kısıma tıkladığınız belirlediğini sayfaya gideceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
Merhaba

İsim listesinde bir hücreye tıklandığında 1 sayfa açılmasını istiyoruz diyelim.
Bunun için excel'in köprü özelliğini kullanabiliriz. İlgili hücreyi sağ tuş ile tıklayıp köprü seçilir açılan kısımdan bağla kısmından bu belgede yerleştir seçeneği seçilir,sağ tarafındaki bu belgedeki bir konumu seçin kısmından 1 nolu sayfayı seçin ve tamamı tıklayın. Artık ilgili kısıma tıkladığınız belirlediğini sayfaya gideceksiniz.
Ben exceli yeni öğrendiğimi itiraf edeyim.excelde sayfalarını görmeyi ok tuşları kullanarak yapıyordum. bu zahmetten kurtardınız .bu çok iyi oldu sayenizde sayfalar adlı bir çalışma sayfası yaptım ve bu sayfaya çalışma sayfalarının adlarını yazdım ve köprü ekledim .çok kolay oldu. teşekkür ederim.
saygılarımla..

Excel Vers. ve Dili
eccel 2003
[dddddddddddddddd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...