excel içindeki birden fazla fotoğrafı combobox a bağlayarak userformda gösterme

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-01-2020
Merhabalar;
Excel içindeki birden fazla fotoğrafı combobox a bağlayarak userformda gösterme ile alakalı bir konuda yardıma ihtiyacım vardır.
Yardımcı olabilir misiniz ?
örnek dosya ektedir.1548335618731.png

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Bu tür konular pek ilgilendiğim konular değil ama, forumda arama yaparsanız örnekler bulabilirsiniz.
(özellikle Sayın halit3'ün bu tür konularda verdiği çok sayıda örnek belge/çözüm mevcuttur diye düşünüyorum)

Örneğin aşağıdaki konu sayfasında da Sayın Korhan AYHAN'ın verdiği cevapta çözüm var anlaşılan.
Konu safasına bakınız: https://www.excel.web.tr/threads/calisma-sayfasindan-imagea-resim-alma.142951/

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
23-01-2020
İdris Bey Merhaba,

Paylaşımlarınız için teşekkürler. Fakat aradığım tam olarak bu değil. Excelin içinde sayfalarda yer alan fotoğrafları userforma comboboxtan seçilen değere göre çekmek istiyorum. Mevcut durumda excel sayfası içinde fotoğrafları getiren indis kaçıncı formülleri mevcut.

Userforma fotoğraf çekilen örnekler var ise paylaşır mısınız?

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
23-01-2020
Bu tür konular pek ilgilendiğim konular değil ama, forumda arama yaparsanız örnekler bulabilirsiniz.
(özellikle Sayın halit3'ün bu tür konularda verdiği çok sayıda örnek belge/çözüm mevcuttur diye düşünüyorum)

Örneğin aşağıdaki konu sayfasında da Sayın Korhan AYHAN'ın verdiği cevapta çözüm var anlaşılan.
Konu safasına bakınız: https://www.excel.web.tr/threads/calisma-sayfasindan-imagea-resim-alma.142951/

Ömer Bey Merhaba,

Halit beyin paylaştığı çok kıymetli formlar buldum fakat gerek 32bit-64 bit konusunda gerekse tanımlayamadığım hatalardan kodları kendi örneğime uygulayamadım. Desteğiniz için teşekkürler.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Bağlantı adresini verdiğim konu sayfasında yer alan Sayın Korhan AYHAN'ın 11 numaralı cevabını incelerseniz;
yapılan işlem açıklanmış ve düşüncem o ki; işlem tam olarak sizin istediğiniz şey.
(Sayın AYHAN'ın açıklamasını yaptığı işlemin uygulanmış hali ilgili konu sayfasında 9 numaralı cevap ekindeki belgede olmalı).

Ben belirttiğim örnek belgeyi incelemiş değilim ama cevap ve yorumlardan anladığım bu yönde.
.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
23-01-2020
Ömer Bey Merhaba,

Koray beyin paylaşımını da inceledim. Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Şu anda çalıştıramadım kodları neden bilmiyorum ama. Eğer çalışırsa istediğimiz gibi excel sayfasındaki resmi image nesnesine çekiyor. Fakat resim kadar image nesnesi olması gerekiyor formda koray beyin belirttiği gibi. Fakat benim istediğim sonuç resimlere de ad vererek comboboxtan bu adın seçilmesi durumunda ilgili resmi resimler arasından bulsun ve forma getirsin. Uyarlamaya çalışacağım başarılı olursam bilgi vereceğim.

Desteğiniz için teşekkürler.