Excel ile ilgili örnek isteği

İlgili Hazır Fonksiyonlar:
EÐERSAY BOÞLUKSAY EHATA
ETOPLA EBOÞSA EHATALIYSA
EMANTIKSALSA EMETİNDEÐİLSE ESAYIYSA
YERİNEKOY METNEÇEVİR SAYIYAÇEVİR
TAMİÞGÜNÜ HAFTASAY İÞGÜNÜ
BAÐ_DEÐ_SAY BAÐ_DEÐ_DOLU_SAY S_SAYI_ÜRET
ALANSAY ARA DÜÞEYARA
KYUVARLA DEÐİÞTİR DEÐİL

Yukarıdaki formülleri kullanıp bir ödev yapmam lazım bana yardım edin

Soru:Ã?dev 1: Yukarıda Microsoft Excel'de hazır bulunan fonksiyonlardan bazıları
verilmiştir. Bunlardan en az 3'ünü kullanmak şartıyla istediğiniz diğer
hazır fonksiyonları da kullanarak günlük hayatta bir probleme çözüm
getirecek bir soru hazırlayınız. Soruyu Microsoft Word programını kullanarak
yazınız. Çözümünü ise Microsoft Excel programıyla hazırlayınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@surpenteor arkadaşlardan pek çok örnek geleceğinden eminimde, sizin istediğiniz gibi olması açısından "günlük hayatta bir probleme çözüm getirecek soruyu" siz bulsanız bizde formüller ile ona sorun bulsak?

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
sitemize hoş geldiniz :hey:
sizi umutsuzluğa düşürmek istemem ama en doğrusu siz, hazırlayacağınız ödevin
bu verdiğiniz soru ile ilgili siz bir şablon çalışma yapınız ve nerde sorun çıkarsa ozaman yardımcı olmaya çalışmamız daha mantıklı olur kanaatindeyim. tabiki yardım edecez. bunun için burdayız.
bir de site için de arama yaparsanız verdiğiniz formüllere ait örnekler bulacaksınız.
sorularınızı bekliyoruz. :arkadas:
kolay gelsin

Gençlikle alakası yok bir soru sordum cvp istedim!Cvp vermek isteyen versin vermeyen boş boş polemiğe girmesin!... :kafa:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Değerli arkadaşım,

Polemik yaratacak bir durum yok ortada,sorunuzu "günlük hayattaki şu işte yukarıdaki formülleri nasıl kullanabilirim" şeklinde sorsaydınız şimdiye kadar bir çok cevap almış olurdunuz. Buradaki insanlara bu şekilde hitap ederek yardım alabileceğinizimi sanıyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşım polemiğe girenler sana yardım edenlermi yok sa senmi? birol mumcu arkadaşımızın size gayet saygılı, sizi ve sorununuzu ciddiye alır bir şekilde yazdığı mesaja ortamı gerecek bir şekilde cevap veriyorsunuz ve sizi gayet mütevazi bir şekilde uyaran değerli adminimiz hüseyin bey'e saygısızca bi cevapla karşılık veriyorsun ve insanları kendi sevyene çekmeye çalışıyorsun.

Not: bu arkadaşımızın siteden uzaklaştırılmasınıtalep ediyorum. eğer kabul edilirse oylama için yeni bir başlık açılmasını rica ediyorum

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn SAYGILI

Konuyu uzatacak bu tür mesajlara hiç gerek yok,bizler sadece karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yardımlaşmayı amaç edindik. Hiç bir zaman bir arkadaşımızı kaybetmek kırmak amacımız olmadı,aksine onu kazanmaya çalıştık. Bu sebeple amacımızın dışına çıkan cümlelerden özenle kaçınalım. Tüm üyelerimizin bu duruma özen göstermelerini rica ediyorum. Lütfen bu başlığa yeni mesajlar yazmayıp konuyu burada kapatalım.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
günaydın; :hey:
şaşırarak okudum :? :?

Surpentor' Alıntı:
Yukarıdaki formülleri kullanıp bir ödev yapmam lazım bana yardım edin

Soru:Ã?dev 1: Yukarıda Microsoft Excel'de hazır bulunan fonksiyonlardan bazıları
verilmiştir. Bunlardan en az 3'ünü kullanmak şartıyla istediğiniz diğer
hazır fonksiyonları da kullanarak günlük hayatta bir probleme çözüm
getirecek bir soru hazırlayınız. Soruyu Microsoft Word programını kullanarak
yazınız. Çözümünü ise Microsoft Excel programıyla hazırlayınız.
telaşınızı anlıyorum........ ve aslında haklı da sayılabilirsiniz kendinize göre

fonksiyonları da kullanarak günlük hayatta bir probleme çözüm
getirecek
işte burda, siz bir başlangıç yapın ki bizde o yolda size yardım edelim.
şu nu düşünün; ödev bitmiş ve ödevi anlatırken "şura sı neyi hesaplıyor ? "sorusu geldi. burda ki cevap "ehem kem küm" olur sa iyi mi olur?
yoksa sitemizin için de bolca örnek teşkil edecek mükemmel çalışmalar var.
neyse, siz bir başlangıç yapın biz devam edelim :arkadas:
çözeriz... hallederiz... :lol:

hocam anlamadınızmı adam uğraşmak istemiyorum.komple ödevi size yaptırmak istiyor.bırakın muhatap olmayın.kendi çapında dönsün dursun.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bu konuda kapanmıştı ama madem açtınız genç arkadaşın ne demek istediğimizi anlaması için birkaç örnek vermek istiyorum.
Elimde bu formüller ile yapılmış
1- Metal sanayinde kullanılan Turkhead kafalarının kullanım saat ve kullanılan metale göre aşınma katsayılarını hesaplayan örnek var.
2- Yada borsa temel analizle yapılan tahminler ile teknik analizle yapılan tahminlerin gerçekleşen index değerleri ile korelasyonunu hesaplayan bir örnek var.
3- Doğum kontrolünde gün hesabına yardımcı olacak bir örnekte mevcut.

Hangisini getirmek istersin öğretmenine?
Burda denmek istenen biz sizin yaşınızı, okulnuzu, bölümünüzü vs bilmiyoruz, dolayısı ile günlük hayatta bir probleme çözüm bulmak çok göreceli bir kavram..Sadece konusu hakkında fikri siz üretmeliydiniz en azından.

Üstelik öğretmeninizde bu forumdaki 4500 kişiden biri olabilir değilmi, hem ödevinizi yapıp hemde kötü olmayalım. :)

Excel Vers. ve Dili
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
danersin' Alıntı:
Üstelik öğretmeninizde bu forumdaki 4500 kişiden biri olabilir değilmi, hem ödevinizi yapıp hemde kötü olmayalım. :)
:hiho: :hiho:

ZEKİCE :bravo:

Yaw zaten üniv.'deki hoca gıcık bir tip öyle her örneği beğenmiyor!Yapınca da sınıfın içinde saçma sapan şeyler yapmayın diyor!Ben kendimce iyi birşey yaptım 15 verdi adam yaa!Onun için bilsem bende yaparım dedim siz bana bir yol gösterin o örneği bende yapayım!Günlük hayata çözümle ilgili birşey olacak kısıtlama yok!... :?

mesela hastanede kayıt kabulde yada eczanelerde kullanılabilir mi?ssk'lı ise aldığı ilaçlar şunlar vereceği ücret şu gibi!...ama bunun içinde formülleri nasıl kullanıcaz!... :D

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
merhaba,
ödeviniz o kadar göreceli bir ödeviniz var.
size örnek verebilmek için sizin öğretmenizin, durumunu,
ödev anlaşını az çok bilmemiz gereki işte bu noktada sizin bize örnekleme yapmanız gerekir.

bir öğrencinin derslerden aldığı notlara göre başarı durumunu not ortalamalarını
sesaplayan bir çalışma yapsak desem belki siz bu çok basit birşey diyebilirsiniz.
ama sonuçta ödevini yerine getirlir,
arkadaşlarımız bu örnekte yukarıdaki fonksiyonların tümünü kullanacak eşkilde dallandırabilirler.

yok yok bence siz hayattan örnekler verin bize
biz onu formulize ederiz...

1.Sayfada var hastane ile ilgili

mesela hastanede kayıt kabulde yada eczanelerde kullanılabilir mi?ssk'lı ise aldığı ilaçlar şunlar vereceği ücret şu gibi!...ama bunun içinde formülleri nasıl kullanıcaz!... şeklindeydi!...

G

Guest

Misafir
Merhaba

Ben harhangi Ã?rnek lokantada çalışan garsonların topladıkları bahşişlerin olduğu bir tabloda seçtiğim isim ve tarihdeki kişinin bana bahşişini gösterecek bir formul hazırladım umarım işine yarar.formulleri fazla fazla kullandım.Umarım anlaşılır.

sn.türker otomatik sıra numarası nasıl oluşturabilirm.
1 buraya yazı yazayım enter e basayım otomatik 2 yazsın
2
3
4
5
vs.
ilginize şimdiden teşekkürler