Excel ile programlama öğrenmek istiyorum

Makroları etkinleştirdikten sonra karşıma bir program penceresi açılacak ve o pencerede bir kutucuk olacak (text box). O kutucuğa girdiğim veri örneğin A1 hücresine kaydedecek. (kaydet butonuyla) ayrı bir pencere ile de kaydettiğim veriyi çağırabileyim.

Örneğin A kişisinin bilgilerini getir (list box ile)

Böyle bir form ile kendimi geliştirmek istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Türkçe
Bir örnek dosya ekler misiniz?

Sayın ercanbayram, Çalışmanıza başlayarak takıldığınız noktalarda örnek dosya ekleyerek sorduğunuz sorulara sanırım daha verimli cevaplar alabilirsiniz. Üstadlar bu konuda gayet titizler. Örnek bir dosyanızı bekliyoruz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Sevgili nazif74;

ercanbayram arkadaşımızın henüz örnekdosyasını hazırlayamayacak kadar acemi olduğunu varsayıyor ve başlangıç olması açısından örnek dosyayı sousundan anladığım kadarıyla gönderiyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Sevgili nazif74;

ercanbayram arkadaşımızın henüz örnekdosyasını hazırlayamayacak kadar acemi olduğunu varsayıyor ve başlangıç olması açısından örnek dosyayı sousundan anladığım kadarıyla gönderiyorum.
Selam Arkadaşlar; ercanbayram arkadaşımızın sorduğu soru tarzında benimde bir sorum olacak. Örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Benim isteğim tablo şeklinde yapılan bir form ile Excel'e veri girişi yapmak istiyorum. En kısa sürede yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler....

öncelikle merhaba herkese kolay gelsin

arkadaşım yaptığın örnek dosyayı inceledim acaba bunun nasıl yapıldığını açıklayabilirmisin. birde benim açılan kutuyla ilgili bir sorum var açılan kutuyu yaptığımızda değerlerini nasıl giriyoruz. formülü nasıl olacak yazarak anlatabilirmisiniz.
şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
Sn stargo'ya excel dersanesinin linkini vericektim ama ben excel dersanesine tıklayınca sadece türkçesi-ingilizcesi başlıkları görünüyor.
diğer konuları neden göremiyorum?

Mrb excel de formüllerin ne şekilde uygulandığını daha ayrıntılı rıca edicem