EXCEL SAYFA PAYLAŞMA

Excel Vers. ve Dili
Office365
Merhabalar,

Öncelikle Excel programımı anlatayım daha sonra soruma geçeyim.

Tutanak sayfam var bu sayfamda 10 çalışma sayfasından veri alarak çalışıyor ve tutanak sayfam da tutanak numarası bulunuyor. Tutanak numarasını değiştirdikçe düşeyara formülü ile verilerim değişmekte.

Soruma gelecek olursak, tutanak sayfamı birkaç kişi ile paylaşacağım ama diğer çalışma sayfalarımı görmelerini istemiyorum. Excel şifre kırıcılar yüzünden direk olarak Excel dosyamı vermek de istemiyorum sadece tutanak sayfasını paylaşıp benim alttan benim Excel dosyamdan verileri alabilirler mi ?

Şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Umarım sorunuzu doğru anlamışımdır. Excel dosyasının tamamını göndermek istemiyorsanız sadece tutanak sayfasını ayrı bir dosya olarak gönderebilirsiniz. Ancak dosyanız formül içerdiğinden sizin dosyanızla bağlantı kurabilmeleri için dosyanızın yerinin ve adının değişmemesi gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Office365
Umarım sorunuzu doğru anlamışımdır. Excel dosyasının tamamını göndermek istemiyorsanız sadece tutanak sayfasını ayrı bir dosya olarak gönderebilirsiniz. Ancak dosyanız formül içerdiğinden sizin dosyanızla bağlantı kurabilmeleri için dosyanızın yerinin ve adının değişmemesi gerekir.
Levent Bey merhaba,

Bağlantı kurabilecekleri şekilde nasıl gönderebilirim ?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
İlgili sayfa sekmesi üzerinde sağ tıkladığınızda bir menü açılır. Burada "Taşı ve kopyala" seçeneğini seçmelisiniz. Bunu seçtiğinizde karşınıza başka bir menü gelir. Bu menüden üst bölümden "Yeni Çalışma Kitabı" seçeneğini seçtikten sonra aynı menünün alt bölümünde "Kopyasını oluştur" seçeneğini seçerek ilgili sayfanızı yeni bir kitaba kopya olarak taşımış olursunuz. Bu dosyayı kayıt edip paylaşabilirsiniz.

229998

Excel Vers. ve Dili
Office365
İlgili sayfa sekmesi üzerinde sağ tıkladığınızda bir menü açılır. Burada "Taşı ve kopyala" seçeneğini seçmelisiniz. Bunu seçtiğinizde karşınıza başka bir menü gelir. Bu menüden üst bölümden "Yeni Çalışma Kitabı" seçeneğini seçtikten sonra aynı menünün alt bölümünde "Kopyasını oluştur" seçeneğini seçerek ilgili sayfanızı yeni bir kitaba kopya olarak taşımış olursunuz. Bu dosyayı kayıt edip paylaşabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 229998
Korhan Bey yanıtınız için teşekkürler.
Kopya oluşturup gönderdiğim zaman formüller kısmında excel dosyasının kayıtlı olduğu adres yazıyor. Başka bilgisayara bu dosyayı göndermediğim için #BAŞV! yazıyor. Ayrıca yapmak istediğim şey ben kendi bilgisayarımda değişiklik yaptığım zaman gönderdiğim excel dosyasında da bu değişikliği görebilmeleri.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Eğer gönderdiğiniz kişi sizin lokal ağınızda ise güncellemeyi yapabiliyor olması gerekir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Korhan Bey yanıtınız için teşekkürler.
Kopya oluşturup gönderdiğim zaman formüller kısmında excel dosyasının kayıtlı olduğu adres yazıyor. Başka bilgisayara bu dosyayı göndermediğim için #BAŞV! yazıyor. Ayrıca yapmak istediğim şey ben kendi bilgisayarımda değişiklik yaptığım zaman gönderdiğim excel dosyasında da bu değişikliği görebilmeleri.
Korhan beyin belirttiği gibi aynı ağa bağlı iseniz güncellenmesi gerekir. Ancak bazı fonksiyonlar dosyanız kapalı iken çalışmaz. Tam doğru cevap için sayfanın paylaşım koşullarını ve içindeki fonksiyonları bildirmeniz gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Office365
Korhan beyin belirttiği gibi aynı ağa bağlı iseniz güncellenmesi gerekir. Ancak bazı fonksiyonlar dosyanız kapalı iken çalışmaz. Tam doğru cevap için sayfanın paylaşım koşullarını ve içindeki fonksiyonları bildirmeniz gerekir.
Eğer gönderdiğiniz kişi sizin lokal ağınızda ise güncellemeyi yapabiliyor olması gerekir.
Levent Bey ve Korhan Bey,

İkinizede ayrı ayrı çok teşekkür ederim ağ kurdum paylaştım ancak kendi bilgisayarımda dosyayı açmama rağmen #BAŞV! hatasını tekrar verdi her tutanağı ayrı ayrı pdf haline getiren makro yazarak geçici bir çözüm buldum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Levent beyin dediği gibi kullandığınız formülleri bilmeden yorum yapıyoruz. Doğal olarak olumsuz sonuç almanız gayet doğaldır.