excel seçenek ekleme

silkrblt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2010-TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.04.2025
excelde bir tabloda 5-6 tane proje var. ama bu projeler alt alta toplamda misal 1000 satırdan oluuyor tablo 6 tane proje var ama. bana bu proje isimlerini özet bir şekilde seçenek oluşturacak bir formül gerekiyor

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Sorunuzu tam anlamamakla birlikte Veri Doğrulama işinize yarar mı?
ya da altın üyesiniz örnek bir dosya ile açıklarsanız yardım almanız ve çözüme ulaşmanız daha hızlı olur. Gereksiz yazışmalardan da kurtulmuş oluruz.

silkrblt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
16.04.2025
Merhaba,
Sorunuzu tam anlamamakla birlikte Veri Doğrulama işinize yarar mı?
ya da altın üyesiniz örnek bir dosya ile açıklarsanız yardım almanız ve çözüme ulaşmanız daha hızlı olur. Gereksiz yazışmalardan da kurtulmuş oluruz.
Aşağıda görsel attım tarihler tek bir pivot nasıl özetliyorsa öyle yapmasını istiyorum sürekli 15 mart tekrarlaması

251445

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bu işlem için yardımcı bir sütun kullanmanız gerekecektir. Öncelikle bu sütunda benzersiz tarihlerin listesini oluşturmalısınız. Sonrasında veri doğrulama işleminde bu yardımcı sütunu kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

silkrblt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
16.04.2025
te
Merhaba,

Bu işlem için yardımcı bir sütun kullanmanız gerekecektir. Öncelikle bu sütunda benzersiz tarihlerin listesini oluşturmalısınız. Sonrasında veri doğrulama işleminde bu yardımcı sütunu kaynak olarak kullanabilirsiniz.
teşekkürlerr