Excel.web.tr'ye Giremiyorum

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Herkese Selamlar,
Arkadaşlar bu sorunun yeri burda olmadığının farkındayım. Üst başlıklardan faydalanarak dikkat çekip hızlı cevap almak içindir. Belli-belirsiz saatlerde bu siteye giremiyorum. Normalde internette giriyorum. Diğer EXCEL sitelerinede girebiliyorum. Hızlı internet bağlantısı ADSL kullanıyorum. Ayarlarla oynanmış olur düşüncesiyle FORMAT attım. Düzelme olmadı. Site ile ilgili bir düzenleme olup, beli sürelerle kapatılıyor mu yoksa? Bu mesajı gönderdiğimden yaklaşık 1 saat önce SİTE açılabildi. Açılmadığı zamanda SAYFA GÖRÜNTÜLENEMİYOR ibaresi çıkıyor. Yalnız bu SİTE ile ilgili sorun yaşıyorum. Arkadaşlar, bunun muhtelif sebepleri ve ÇÖZÜM yolları neler olabilir? Bu siteye tiryaki olmuşum.
Birde unutmadan şunu da söyleyim : Bu sorunun başlanması yaklaşık bir hafta filan vardır, sürüyor. Herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum. YARDIMLARINIZI bekliyorum...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn Seyit bey

Forumumuzun belli sürelerle kapatılması yada kısıtlanması sözkonusu değildir. Sorun büyük ihtimalle telekom kaynaklı. Bizim içinde bulunduğumuz server amerikadadır, telekomun bazen bu tip uzak bağlantıların olduğu hatlarda aşırı yüklenme, parazit gibi etkenlerden dolayı sağlıklı bağlantı sağlanamamaktadır. Sizinde yaşadığınız böyle bir durum olabilir. Muhtemelen geçici bir sorundur.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Ekteki resim dosyasında belirtilen kutuların işaretli olup olmadıklarını kontrol edin.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn Seyit Tiken

Foruma girememenizin pek çok nedeni olabilir. Örneğin modeminizin ayarlarından olabilir. Modemi resetleyin, ya da tekrar kurun. Gerekirse modeminizi adsl abonesi olan bir arkadaşınıza götürün, önce onun modemi ile sonra kendi modeminizle girin ve karşılaştırın.

İşletim sistemin ayarlarından da olabilir. Araçlar, İnternet Seçenekleri, Programlar, Web Ayarlarını Sıfırla yolunu bir deneyin.

Levent'in dediği gibi Telekom kaynaklı da olabilir. Telekomun yöresel bağlantı kalitesinden kaynaklanıyor olabilir. Az da olsa bazen ben de foruma girmekte zorluk çektiğim oluyor. Bir süre sonra hiç bir şey olmamış gibi normale dönüyor.

Sorunlarınızın en kısa zamanda düzelmesini umuyorum.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Dünden beri siteye yeni girebildim. Elektrikler gidip-geldi daha yeni girebildim. Sayın YURTTAŞ beyin gösterdiği ayarlama şekli, benim bilgisayarımda aynen duruyor. Muhtemelen sorunun kaynağı sayın LEVENT beyin ve sayın MEHMET beyin görüşleri doğrultusunda olduğu düşüncesindeyim. Ben bir ara farklı bir MODEM ile bir deneme yapacam.
Teşekkür ediyorum...