Excel Webden veri çekme kısmında farklı tarayıcı kullanma

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professionel Plus 2013
Türkçe
Merhabalar Excel'de Veri -> Dış Veri Al -> Web'den tıklayınca Excel içerisinde tarayıcı açılıyor, bu tarayıcı IE tabanlı ve hiç bir şekilde bana lazım olan web sayfasını görüntülemiyor, buna rağmen içeri aktar butonu çıkıyor ve ona bastığımda "We're sorry but Bigpara doesn't work properly without JavaScript enabled. Please enable it to continue." diye bir hata veriyor, normal IE tarayıcısında da aynı şekilde siteyi görüntüleyemiyorum. Excel içindeki tarayıcıyı Google Chrome yapma şansım var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-02-2023
Selenium basic kullanarak chrome veya firefox kullanabilirsiniz.Netten araştırabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Selenium basic kullanarak chrome veya firefox kullanabilirsiniz.Netten araştırabilirsiniz.
Cevap için teşekkürler Selenium Basic indirdim ama VBA veya Kodlama hakkında bilgim yok nasıl kullanacağım ben bunu :(

Excel Vers. ve Dili
2007
22-02-2023
Nereden bilgi çekeceksiniz?

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Nereden bilgi çekeceksiniz?
Paribu.com üzerinden veri çekeceğim, bu arada Selenium ile bir kaç şey denedim sonuca ulaşamadım henüz daha kötüsü google chrome u sürekli tekrar açmak zorunda kalıyorum, webden veri almayı bir butona basıp değil de dakikada bir güncellenen veriyle işlem yapmak istiyorum. iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2007
22-02-2023
Hangi verileri almak istiyorsunuz ana sayfadaki fiyat bilgilerinimi?

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Hangi verileri almak istiyorsunuz ana sayfadaki fiyat bilgilerinimi?
Evet tam olarak bunu yapmak istiyorum. Bütün coinlerin anlık bilgilerini güncellemek.
Kusuruma bakmayın sayfayı çok defa yeniledim ama yazınızı yeni fark ettim.

Excel Vers. ve Dili
2007
22-02-2023
Buyrun basit bir dosya, 1 dakikada bir verileri alır.
Selenium yuklu oldugunu varsayıyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007
22-02-2023
Galiba web sitesi sürekli bilgi çekince saldırı gibi algılayıp korumaya geçiyor ip adresine karşı.veri çekme aralığını biraz uzatabilirsiniz.