Excel Yeniden Açıp Kapadığımda Veriler Kaydetmiyor

Excel Vers. ve Dili
2016 Excel. English.
Arkadaşlar Merhaba,
Excel de çalışma sayfasını kaydedip çıkıyorum Exceli tekrar açtığımda bazı formüllerin daha önce hesapladığı sonuçları "NA" şeklinde gösteriyor.
Bunu özellikle hücrenin kendisini referans aldığı hücrelerde böyle "NA" şeklinde gösteriyor. Örneğin; "N25" hücresinde şu formül yazılı. =IF(T25="A";MIN($N$2;IF(N25=0;MIN($N$2);N25));"")
Bu formül yine bulunduğu hücreyi referans alan bir formül. Otomatik hesaplama ve Yineleme Aktif. Dosyayı tekrar açtığımda formülün yazılı olduğu hücrenin kendisini referans alan hücreler sonucu "NA" şeklinde gösteriyor. Ben istiyorum ki EXCEL'i kaydedip çıktığımda hücrede en son hangi sonuç görünüyorsa EXCEL'i tekrar başlattığımda da yine o en son sonuç gözüksün. Nasıl halledebilirim. Araştırmalarımda işe yarar bir şey bulamadım maalesef.
İlginiz için şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleme:

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Formül yazılan hücreye kendi hücresini referans verirseniz döngüsel başvuru olacaktır bu da uygulanabilir bir formül değildir.

Excel Vers. ve Dili
2016 Excel. English.
Kod'u aşağıdaki gibi yazıp deneyin.
=IF(T25="A";MIN($N$2);IF(N25=0;MIN($N$2);N25))
Sayın Ataköylü sorunum çözüldü. Gerçekten çok teşekkür ederim Evet formülün sonundaki ("") işareti bu soruna neden oluyormuş. En sondaki çift tırnak işareti ve ondan önceki değilse koşulu da aynı anda aynı doğruluğu içerdiğinden bana "#N/A" şeklinde dönmesine neden oluyormuş. Çok teşekür ederim. Şükran.(y):)

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010-Türkçe
Formül yazılan hücreye kendi hücresini referans verirseniz döngüsel başvuru olacaktır bu da uygulanabilir bir formül değildir.
Evet Halit bey Teşekkür ederim. Ben zaten formülün başvuru ve sonuç durumunu kontrol etmedim. Sadece formülde birinci Min mun Parantezi yoktu onu ilave etmiştim.

Excel Vers. ve Dili
2016 Excel. English.
Sayın @halit3 dediğiniz gibi hücrenin kendisi yine kendisini referans alıyor ama sorun bu değil. Excelden çıkıp geri girdikten sonra en son ki hesapladığı sonucu (#N/A) şeklinde gösteriyordu. Neticede Otamatik Hesap ve Options bölümünde Yineleme Aktif. Sayın @atakoylü-59'un cevabı çözüm oldu. Şu an manuel olarak test ettiğimde. Umarım önümüzdeki günlerde bu şekilde sorunsuz çalışır. :) Size de teşekkürler ilginiz için.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Arkadaşlar bu formül ne iş yapıyor anlamadım ekran görüntüsünü de ekliyorum.

Ekli dosyalar