EXCELDE BANKALARIN KREDİ HESAPLAMASINI NASIL YAPABİLİRİM

Excel Vers. ve Dili
ms office 2003
aşağıdaki dosyada ilgili yerleri doldurursanız taksidi ve toplam parayı ögrenebilirsiniz çok kullanışlı

Son düzenleme:

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Paylaşım için çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
XP turkce
Anapara düsmesi?

Arkadaslar elimde alinmis bir kredinin ödeme plani var ancak kisaltmalar yapilmis, ilk yil ayrintilariyla aylik yazilmis (taksitler,anapara,faiz vs.) sonraki yillar toplam olarak görülüyor. KKDF ve BSMV belirtilmemis. Ama ben ayrintilari görmek istiyorum, nasil bir hesap yapmaliyim, ilginize tesekkur ederim. (kredi Garanti'den)

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
XP turkce
olmuyor...

ilgin icin tesekkur ederim arkadasim, gonderdigin belgeyi ben 48 ay degilde 84 ay seklinde degistirdim ama yine benim istedigim sonuclari vermiyor.. benim yolladigim dosyada ilk yilin taksitleri ve sona kadar süren taksitler farkli... ilk yilin taksitleri 618 lira iken son taksite kadar 601 lira ödeniyor... nasil bir hesap yapmaliyimki bu dengeyi kurabileyim... ilgilenenlere tesekkur ediyorum

saygilar

Excel Vers. ve Dili
ingilizce
arkadaşlar ekxelde hazılnamış banka kredi hesaplama dosyası olan varsa yardımcı olurmusunuz

Excel Vers. ve Dili
ingilizce
arkadaş lütfen yardımcı olun banka kredi hesaplama eksel dosyası olan varmıdır

Excel Vers. ve Dili
2003
Xp
Türkçe
İngilizce
Daha önce mutlaka yazılmıştır. Bu başlığın altında da olması gerektiğini düşündüğüm için ekliyorum. Tekrar oluyorsa kusuruma bakmayın.

Excel 2003 için full kurulum yaptığınızda yani şablonları yüklettiğinizde 'Kredi Geri Ödeme.xlt' diye bir excel şablonu yüklenir. Bu dosya da kredi hesaplamalarında tam ve doğru sonuç vermektedir.

Şablonun makinedeki yolu 'C:\Program Files\Microsoft Office\Templates\1055\' dir. Burada daha başka bir çok yarayışlı şablon bulabilirsiniz.

Bu şablonu kullanırken yıllık faiz oranı, yıl olarak toplam ödeme zamanı ve yılda kaç ödeme yapılacağının yazılması gerekiyor. Yani faiz oranınız aylık 0.89 ise oran kısmına 0.89 x 12 = 10.68, 48 aylık kredi planlıyorsanız 4 yıl, yılda da 12 ödeme yapılacak şeklinde yazmanız gerekiyor. Kredi başlangıç tarihi yazıldığında ödeme listesi tarihleri ile birlikte oluşuyor. İsteğe bağlı ek ödeme girerek değişimleri görebiliyorsunuz.

Kolay Gelsin..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
selam arkadaşlar, forumdaki cevapları inceledim ama benim sorunuma uygun bir cevap bulamadım, benim sorum şu:

anapara:931523,24-eur
faiz oranı:%5
sözleşme tarihi:01.06.2011
3 er aylık dönemlerle ödeme (yılda 4 taksit)
bu bilgilere göre, 1 yıl geri ödemesiz 5 yıl vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz 5 yıl vadeli hesaplama
nasıl yapılabilir?
teşekkür ederim

Son düzenleme: