Excelde boyle bir kutucuk nasil yapabilirim?

:? Degerli arkadaslar ben excelde ekledigim excel sayfasindaki D35 veya H39 gibi hucrelerin oldugu kutucuklardan yapmak istiyorum.Bunu nasil yapabilirim.

Ekteki sayfayi yardimci olarak kullaniyordum.Bu hucrelerdeki kutucuklar macromudur (bu konuda hic bilgim yokta!).

Ben ancak L39 hucresindeki gibi yapabiliyorum.Ama seklin D35deki gibi gorunmesini istiyorum. :?

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler

Degerli leventm arkadasim.Bu linke baktim.Anladigim kadari ile bu bir makro.Fakat Mumkunse bunu kendim nasil yapabilecegimi yazabilirsin.
Kutu gibi olmuyor.

Seni galiba bir hayli zahmete sokacagim ama eger mumkunse...
Cok tesekkurler. :? :?

X

xxrt

Misafir
Sayfaya ComboBox Ekleme Hakkında Yönergeleri takip edin lütfen..

Çalışma Sayfasına ComboBox Ekleme:
Açmış Olduğunuz Sayfaya Resimdeki Gibi Araç Çubuğu Üzerinde Sağ Tuşa basarak,Denetim Araç Çubuğunu Tıklayınız..

Daha Sonra Karma Kutu adlı Konut düğmesine tıklayın..Þekildeki gibi Sayfanızın istediğiniz bir yerine yerleştirin..
Ad Kutusunda ComboBox1 olarak görünecektir.

Daha Sonra Combonun Üzerinde Sağ Tuşa basarak Ã?zellikleri tıklayın..

Ã?zellikler yani properties Kısmı geldiğinde E Sütununda Daha Ã?nce Yazılı olan isimlerin yolunu gösterin Biz Sayfa1!E1:E4 olarak gösterdik..
Daha sonra bunu Propertiesin ListFillRange Ã?zelliğine yazın..

Buraya kadar geldiyseniz Artık İşlemimiz tamamdır.
Denetim Araç Çubuğundan Tasarım Modundan Çık komutu ile tasarımdan Çıkalım..

ComboBox1'i Tıkladığımızda E Sütununda Bulunan İsimler Sırası ile gelecektir.
Artık bundan sonra yapacaklarınıza ait çalışmaları Forumumuza sormanız halinde yardımcı olmaya çalışacağız..
Kolay Gelsin..

Cok tesekkur ederim XXrt ve leventm nickli arkadaslar her ikinizede.
Xxrt arkadasim aciklamasi cok basit ve cok yararli oldu.

Ellerinize saglik. :dua: :arkadas: :dua:

Sayın xxrt,
Bu konuyu öyle güzel açıklamışsınız ki hayran kaldım. Bu sitede çorbaya tuzum olsun diye bir ders yazmak istedim. Ancak şu Excel resmini yapıştıramadığımdan yayınlayamadım. Pointe düzenledikten sonra bir Excel eklentisiyle mi yaptınız? Yoksa bu sitede biz kullanıcılara böyle bir imkan tanınmış mı? Teşekkürler.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Pointe düzenledikten sonra bir Excel eklentisiyle mi yaptınız? Yoksa bu sitede biz kullanıcılara böyle bir imkan tanınmış mı? Teşekkürler.
Sayın KiyasettinAydoğan,
Moderatör arkadaşlar resimleri direkt servere yükleme yetkisine sahipler. Bu yüzden önce resimleri yükleyip sonra konuyu yazıyorlar ve istedikleri yerde bir kod ile ilgili resmi ekleyebiliyorlar.
Üyelerimizde konulara resim ekleyebiliyorlar. Ancak üyelerin direkt servere erişimi mümkün olmadığından bunu dosya ekleme yazılımı ile yapabiliyorsunuz. Bu eklenen resimlerde sistem tarafında mesajınızın en sonuna eklenir.

Eğer hazırladığınız çalışmanın mutlaka aralarında resim göstermeniz gerekiyorsa resimlerinizi Moderatör arkadaşlardan birinin emailine gönderin. Resimler servere yüklendikten sonra arkadaşımız size hangi adresi kullanarak ve hangi yöntemle çalışmanızın içine entegre edeceğinizi açıklayabilir.

Umarım bu çözüm işinize yarar.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın KiyasettinAydoğan,
Ders niteliğindeki çalışmalarınızı Dersane altında sizin adınızla yayınlama inkanımızda olabilir.
Siz çalışmanızı bir hazırlayın ondan sonrasını birlikte ayarlarız.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
yok
tebrikler

Tebrik ederim XXRT...
bir de bu comboyu nasil hucre icine entegre edicegimizi de anlatirsan cok sevinirim..
simdiden tesekkurler.