excelde çalışırken otomatik kaydetme?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
sayın ömer ben makro falan daha yeni tanısıyorum,o yüzden sizi bu kadar yoruyorum,hakkınızı helal edin lütfen..
hatırlatmak istediğim,excel de farklı kaydet yaparken bi pencere çıkıyor,bu pencerede araclar sekmesine tıkladıgımızda genel seçmeler i tıkladıgımızda her zaman yedekle diye bir secenek var.bunu yaparsak aynı klasöre yedekliyor,bu işlemin adresini değiştirebilsek istediğim şeye bu şekildede ulaşabilirim.
olabilirliği varmı bilmiyorum ama hatırlatmak istedim..
saygılar..

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Tam anlayamadım, otomatik kurtarma kayıt yerindenmi bahsediyorsunuz. Bahsettiğiniz bu ise bu bölüme istediğiniz adresi yazabilirsiniz..

C:\ExcelYedek

gibi..

Daha detaylı açıklarsanız sevinirim.

.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
tam anlayamadım, otomatik kurtarma kayıt yerindenmi bahsediyorsunuz. Bahsettiğiniz bu ise bu bölüme istediğiniz adresi yazabilirsiniz..

C:\excelyedek

gibi..

Daha detaylı açıklarsanız sevinirim.

.
[/URL][/IMG]

dosya/farklı kaydet/çıkan pencerede araçlar/genel seçenekler..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel versiyonun hepsini kullanıyorum iş ev ve arkadaşların pc sinde hepsi ayrı ayrı
kodları bilmem fakat söylede bir seçenek var benim kullandıgım bir yedek programı ms dos tabanlı
bir tane kod var. not defteri açıyoruz içine
xcopy d:\muhasebe\*.* e:\muhasebe\yedek\*.* farklı kaydet ve dosya ismini yedek.bat olarak kayıt ediyoruz. kodun açıklaması d:sürücüsünün içinde\ muhasebe klasörünün içinde\ her ne olursa olsun e:sürücüsünün içindeki yedek klasörüne kopyala
bu yapmış oldugumuz dosyayı excelde bir buton veya resime köprü eklerek yapabilir.

Excel Vers. ve Dili
asd
arkadaşlar makroyla uğraşamam diyenler için bu linkten autosave.xla dosyasını indirin. daha sonra excel i açıp sırasıyla

microsoft butonu>excel seçenekleri > eklentilere gelin buranın en altındaki git butonuna tıklatın. açılan pencereden gözat diyip indirdiğimiz autosave.xla dosyasını bulun tamam diyin. tamam diyerek seçeneklerden çıkın.

daha sonra yukarki menülerden eklentilere gelin orda autosave butonu geldiğini görüceksiniz. burdan save ayarlarını yapabilirsiniz. istediğiniz dakikayı seçebilirsiniz ve en alttaki prompt before saving seçeneği ise kaydederken sizin onayınızı alıp almaması için bir ayar. isterseniz dakika başı hiç size sormadan kaydedebilir isterseniz size sorark kayıt yapar.

buyrun

https://skydrive.live.com/?cid=863b7dd7364138ec&id=863B7DD7364138EC!115

Excel Vers. ve Dili
2013 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27.05.2018
arkadaşlar makroyla uğraşamam diyenler için bu linkten autosave.xla dosyasını indirin. daha sonra excel i açıp sırasıyla

microsoft butonu>excel seçenekleri > eklentilere gelin buranın en altındaki git butonuna tıklatın. açılan pencereden gözat diyip indirdiğimiz autosave.xla dosyasını bulun tamam diyin. tamam diyerek seçeneklerden çıkın.

daha sonra yukarki menülerden eklentilere gelin orda autosave butonu geldiğini görüceksiniz. burdan save ayarlarını yapabilirsiniz. istediğiniz dakikayı seçebilirsiniz ve en alttaki prompt before saving seçeneği ise kaydederken sizin onayınızı alıp almaması için bir ayar. isterseniz dakika başı hiç size sormadan kaydedebilir isterseniz size sorark kayıt yapar.

buyrun

https://skydrive.live.com/?cid=863b7dd7364138ec&id=863B7DD7364138EC!115

dostum link ölmüş. tekrar yükleyebilirmisin