Excelde Formüllü Yerleri Korumak Ve Gizlemek

Excel Vers. ve Dili
98,2000, xp
ArkadaŞlar Benİm ŞÖyle Bİr Derdİm Var.excelde HazirlamiŞ OlduĞum Raporda.formÜllÜ Yerlerİn Korunmasini Ve Gİzlİ Olmasini İstİyorum.ama Ayni Sayfada Verİ GİrİŞİde Yapmam Gerek.koruma Gİzlİ Yapiyorum.komple Sayfayi Koruyor.bu Sefer Gİrmem Gereken DeĞerİ Gİremİyorum.Şİfreyİ Kaldirinca FormÜllerİ Kurcalayip Bozuyorlar.ne Yapmam Gerek.Şİmdİden Herkeze TeŞekkÜrler.dosya Ektedİr.yeŞİl Renklİ Yerden Verİ GİrİŞİ Yapmam Gerek Kirmizi Renklİ Yerlerde Korunmali Vge Gİzlenmelİ

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
tüm sayfayı seçip kilidi kaldırın, sonra formül içeren hücreleri seçip kilitleyin ve koruma şifresi girin.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
alternatif, aşağıdaki kodları sayfanın kod bölümüne yazın.
kodlar (ç)alıntıdır.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
ActiveCell.Select
If Target.HasFormula Then Target.Offset(1).Select: _
MsgBox "Hücrede Formül Var, İşlem Yapamazsınız": Exit Sub
End Sub

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
birde bunu deneyin

Tüm sayfayı seçersin ve sağ tuş / Hücre biçimlendir / Koruma kısmından Kilit kısmındaki onayı kaldırıp tamam deyip çıkın. Sonra, tam sayfayı seçin, CTRL+G tuşuna basın / Özel / Formüller kısmını seçin tamam tıklayıp çıkın, sadece formül olan hücreleri seçmiş oldunuz. sağ tuş / Hücre biçimlendir / Koruma kısmından Kilit kısmını onaylayın ve Araçlar / Koruma / Sayfayı koru seçeneğinden bir şifre verip sayfayı koruyunuz.

Excel Vers. ve Dili
98,2000, xp
çok teşekkür ederim üstat oldu.bir de internetten köprü kurabilirmiyiz excel sayfasına

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
çok teşekkür ederim üstat oldu.bir de internetten köprü kurabilirmiyiz excel sayfasına
merhaba
"dış veri al" ile ilgili konuları site içi arama yapın.

sanırım syn Ferhat Pazarçevirdi'nin (başka bir arkadaş ise kusura bakmasın) bu konuda, sitede çok güzel resimli açıklaması olacakdı.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
merhaba
birde bunu deneyin

Tüm sayfayı seçersin ve sağ tuş / Hücre biçimlendir / Koruma kısmından Kilit kısmındaki onayı kaldırıp tamam deyip çıkın. Sonra, tam sayfayı seçin, CTRL+G tuşuna basın / Özel / Formüller kısmını seçin tamam tıklayıp çıkın, sadece formül olan hücreleri seçmiş oldunuz. sağ tuş / Hücre biçimlendir / Koruma kısmından Kilit kısmını onaylayın ve Araçlar / Koruma / Sayfayı koru seçeneğinden bir şifre verip sayfayı koruyunuz.
Abicim ellerinden öperim formüllü hücreleri tek tek ellerimle seçmek zorunda kalıyordum bir arkadaşıma takip programı yaptım içinde belki 1000 hücrede formul var hepsiyle uğraşmaya kalksaydım artık gerisini hesaplayın yani :D çok makbule geçti tekrar ellerine kollarına vede en önemlisi bilgine sağlık