Excelde Tek Tek Yapmaktan Bıktığım Sorun

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14-02-2020
Ekteki dosyayı bir deneyin , bir çok sayfa ile değil userform üzerinde başlatılan bir çalışma .
Kodlar açık , daha çok Sn Haluk , Sn Ömer Baran , Sn Orion1, Sn Halit3 , Sn Seyit Tiken' e ait çalışmalardan yararlanılıp
dosyanıza adapte edilmiştir.

Multipage ler üzerinde dosyanızın özelliklerine göre tasarlanıp ilk sayfası çalışır halde olan bir çalışma ve siz
kodlardan yararlanarak diğer sayfaları da hazırlayabilirsiniz .

Dosyanızdaki herhangi bir yerden değil , sona eklenen firmalar sayfası ve süzüldükten sonra print hazırlayan bir de
rapor sayfası ile kayıt alınıp verilebiliyor . Excel üzerinde değil userform üzerinde çalışılabilir. Bu tarz bir programlama naciz bana göre onlarca sayfayla uğraşmaktan daha kolay gibi . Yine de bu tür bir dosya tarzını siz sevmeyebilirsiniz .

http://www.filebig.net/files/XnwiFXVmZ4
İyice kontrol ettim ama çok işe yarar bir şey olduğunuda gördüm ama lakin istediğimi vermedi.
Yeni konu açıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
14-02-2020
Ekteki dosyayı bir deneyin , bir çok sayfa ile değil userform üzerinde başlatılan bir çalışma .
Kodlar açık , daha çok Sn Haluk , Sn Ömer Baran , Sn Orion1, Sn Halit3 , Sn Seyit Tiken' e ait çalışmalardan yararlanılıp
dosyanıza adapte edilmiştir.

Multipage ler üzerinde dosyanızın özelliklerine göre tasarlanıp ilk sayfası çalışır halde olan bir çalışma ve siz
kodlardan yararlanarak diğer sayfaları da hazırlayabilirsiniz .

Dosyanızdaki herhangi bir yerden değil , sona eklenen firmalar sayfası ve süzüldükten sonra print hazırlayan bir de
rapor sayfası ile kayıt alınıp verilebiliyor . Excel üzerinde değil userform üzerinde çalışılabilir. Bu tarz bir programlama naciz bana göre onlarca sayfayla uğraşmaktan daha kolay gibi . Yine de bu tür bir dosya tarzını siz sevmeyebilirsiniz .

http://www.filebig.net/files/XnwiFXVmZ4
Hocam bu gönderdiğiniz örnekte neden firmaların içinde bir şey gözükmüyor çalışmıyor mu yoksa eklemediniz mi?

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Hocam bu gönderdiğiniz örnekte neden firmaların içinde bir şey gözükmüyor çalışmıyor mu yoksa eklemediniz mi?
Sadece birinci mulfiformda denemelik harfler var çalıştığını gösteren. Siz Başlıklara göre bildiğiniz firmaları ekleyeceksiniz ve sonuçları izleyeceksiniz. Birinci multiform çalışıyor, diğerleri sadece kaba inşaat halinde. Dediğim gibi, bu sayfa değil userform prensibi ile çalışıyor ve databank tarzında, yeni sayfalar falan açmadan sayfalarda formül bulunmayan şekilde. İlk multiformun kodlarını diğer multilere kopyalayıp isim değiştirerek ilerleyebilirdiniz .

İstediğinizi nasıl şu an vermesi gerektiğini anlamadım ve konuyu bıraktım siz işime yaramaz dediğiniz için .

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
14-02-2020
Sadece birinci mulfiformda denemelik harfler var çalıştığını gösteren. Siz Başlıklara göre bildiğiniz firmaları ekleyeceksiniz ve sonuçları izleyeceksiniz. Birinci multiform çalışıyor, diğerleri sadece kaba inşaat halinde. Dediğim gibi, bu sayfa değil userform prensibi ile çalışıyor ve databank tarzında, yeni sayfalar falan açmadan sayfalarda formül bulunmayan şekilde. İlk multiformun kodlarını diğer multilere kopyalayıp isim değiştirerek ilerleyebilirdiniz .

İstediğinizi nasıl şu an vermesi gerektiğini anlamadım ve konuyu bıraktım siz işime yaramaz dediğiniz için .
İşime yaramaz derken yani verdiğiniz makro işime yaramaz daha farklı olması gerekiyor o yüzden sizin verdiğiniz projeyi takip ederek nasıl bir şeyler yaparım onu araştırdım ilerleme kaydettim şimdi ise takıldığım yer bu nasıl tek bir arayüzde çalıştığı arayüz basit olsun diye her işlevi bir sekmeye eklemeyi düşünüyorum bunu nasıl yapabilirim.

Excel Vers. ve Dili
2010
23-01-2020
Selamlar
Sayın esnekplastik
firmaların sayfalarında en üst tarafta toplam, ödeme ve kalan kısımları ekledim.
İnceleyin belki bir fikir verebilir.

İndir
hocam bizde kuruyemiş toptan işi yapıyoruz. böyle 70 80 müşterim var satış yaptığım hepsine ayrı excel sayfası yaptım her müşterinin sayfasına gidip tek tek giriş yapıyorum sizin yaptığınız program tek sayfadan giriş yapılıyor otamatik diğer sayfalara yolluyor bu formatı ben kendime göre uyarlasam olurmu makroların değişmezi lazımmı birde buraya satışlar haricinde sadace tahsilat yaptığımızda da diğer sayfalara atarmı. birde hocam bu sayfadaan giriş yaptık yalnız o müşterinin sayfasına kolay yoldan nasıl gideriz

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
19-02-2026
Selamlar

Sayın aliberberoglu1981
Siz bu dosyayı kendinize tabi ki uyarlayabilirsiniz.