Excel'de Toplama İşlevi ile gizlenmiş satırları toplamamak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2021, Türkçe
Merhabalar,

ÖrnekDosya

Örnek dosyada E sütununa eğer alınan ise bir önceki toplama ekliyor, ödenen ise bir önceki toplamdan çıkaran formülü yazdım. Bu şekilde kümülatif toplam ve çıkarma alıyorum. Benim sorum ise cari filtreleme yaptığımda sadece filtrede kalan satırların toplamasını yapmak istiyorum arada gizlenen satırların üstüne kümülatif toplamda değilde filtrede kalan satırların kümülatif toplamlarını ve çıkarmasını isitoyurm. yani ekranda alınan ve ödenen sonucunda çıkan fark ile üst kısımda ki kümülatif toplamın aynı olmasını istiyorum. Filtre yaptığımızda o carinin sağ tarafta kümülatif toplamlarını almasını istiyorum. Bunu acaba formül ile veya vba kodu ile yapabilir miyiz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hayırlı Günler Dilerim.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
=ALTTOPLAM(109;D2:D10)
gibi
D2: D10 filtrelenmemiş toplanacak aralığın tamamı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2021, Türkçe
=ALTTOPLAM(109;D2:D10)
gibi
D2: D10 filtrelenmemiş toplanacak aralığın tamamı
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Ama istediğim bu değildi. aşağı doğru olan toplamda bu formülü uyguladım.
dosyada bakiye satırında kümülatif toplam var. Benim istediğim bakiye yazan satırda cari filtreleme yaptığımda sadece ekranda kalanların satır satır kümülatif toplamını bakiye satırında yazması. alt toplamda değil de sağda bakiye yazan satırda.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Anlamadım ne demek istediğinizi.
Örneğin Cari A yı filtre ettiğinizde, hangi hücrede hangi sonuç yazacak? Direk bunu belirtirseniz daha iyi olur.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2021, Türkçe
Anlamadım ne demek istediğinizi.
Örneğin Cari A yı filtre ettiğinizde, hangi hücrede hangi sonuç yazacak? Direk bunu belirtirseniz daha iyi olur.
Görsel

Örnekte hocam bakiye satırındaki formüle bakarsanız. Filtre işlemi yapmadan önce dediğim şekilde toplama çıkarma yapıyor. ihtiyacım olan formül o değil muhtemelen. ihtiyacım olan ise filtre uyguladığımda o işlemi sadece filtre uygulanan cari için yapması. carinin hesap bakiyesi dokümanını çıkarmak.

Örnek dosya üzerinde hocam filtresiz şekilde bakarsanız en altta bakiye toplam ile en son satırdaki bakiye tutarı aynı. yukarıda bakiye satırlarını alınan ödenene göre toplama çıkarma yaparak kümülatif toplamını alıyor. filtre uyguladığımızda ise en alttaki bakiye toplamı ile üstteki son bakiye toplamı aynı olmuyor. filtre uygulandığında sadece filtre uygulandıktan sonra kalan satıların alınan-ödenenlere göre bakiye satırında kümülatif toplamını almasını istiyorum. bakiye satırlarında ki formül değişmesi lazım. filtre uygulandığında bu dediğim şekilde o formül işe yaramıyor.

İnşallah anlatabilmişimdir hocam. Hakkınızı helal edin.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

E3 ve alta doğru sürükleyiniz.
C++:
=ALTTOPLAM(109;C$3:C3)-ALTTOPLAM(109;D$3:D3)

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
.... filtre uyguladığımızda ise en alttaki bakiye toplamı ile üstteki son bakiye toplamı aynı olmuyor. ....
Merhaba, Göndermiş olduğunuz dosyada E25 hücresine şu formülü =DOLAYLI("E"&SATIR()-2) yazıp kontrol ediniz.
İyi çalışmalar.

relaxim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 Tr 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15.06.2027
Merhaba aşağıdaki gibi olabilir mi?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2021, Türkçe
Deneyiniz.

E3 ve alta doğru sürükleyiniz.
C++:
=ALTTOPLAM(109;C$3:C3)-ALTTOPLAM(109;D$3:D3)
Teşekkürler hocam. Allah razı olsun. Bu formülle Çözüme kavuştu.

ÖmerFaruk Hocam ilgilendiğiniz için size de teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2021, Türkçe
Merhaba, Göndermiş olduğunuz dosyada E25 hücresine şu formülü =DOLAYLI("E"&SATIR()-2) yazıp kontrol ediniz.
İyi çalışmalar.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim Korhan Ayhan hocamızın yazdığı formülle çözüme kavuştu.