EXCEL'e fotoğraf

Excel Vers. ve Dili
Ofis xp
forma yeni üye oldum, herkese iyi günler dilerim. ben exelde personel bilgilerinin olduğu bir tablo yaptım, 80 kişilik bir liste, her personel bilgileri istendiğinde fotoğrafınında yer almasını istiyorum. bu mümkünmü.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 (11.6355.6408) SP1
İngilizce
Bana sorarsan mümkündür..

Excel Vers. ve Dili
Ofis xp
Yakup hocam kendi üzerine alınmadığından öyle yazmış :) belki üzerine alınırda işime yarayan bir bilgi paylaşımında bulunur.:yardim:

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
English
Ek'teki örneği bir klasöre kaydedin. Aynı klasör içine bir de sayfaya kayıt ettiğiniz ismin aynısı olacak şekilde .jpg uzantılı bir resim ekleyin. İşlem tamamdır..

Excel Vers. ve Dili
Ofis xp
Usta iligilendiğin için teşekkürler, ne demek istediğimi anladın ama, ben senin verdiğin örneği kendime uyarlayamadım. belgelerim klasörünün içine yeniklasör yaptım, hazırladığın dosyayı ve üç kişi.jpg vesikalık fotoğrafını aynı klasöre kopyaladım. tabi exel dosyasına o üç kişinin ismini aynen yazdım. isimle raporda geliyor. ama resimler gelmiyor. tekrar yardımını bekliyorum bi zahmet. kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
English
Bende çalışıyordu oysa..
Neyse yeni bir tane daha ekliyorum, resimler ile birlikte..
Kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
Ofis xp
Çok teşekkür ederim, eline gönlüne sağlık, Mevlam gönlünün istediğini versin.

Ekli dosyayı görüntüle 5845 benim yapmak istediğim şablon bu. gönderdiğin dosya güzel olmuş, yalnız isimleri yazacak sütunu bulamadım. vede isimler sol sütunda aşağıya doğru, fotoğraf sağ üst köşede, ortada personel bilgileri olacak, tekrar rahatsız ediyorum. ilgilenirseniz ne kadar memnun olurum bilemezsiniz. kolay gelsin

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2010
English
Rica ederim. Çalışmalarınızda başarılar..

Excel Vers. ve Dili
xp profesional 2002
bende senin gibi personel dosyası hazırlamıştım ve en basit yöntemlerden biride resmi pointe sürükle ve pointtende excel e mause ile sürükle daha sonra excel üzerinde istediğin bayuta ayarlayabiliyorsun. buda benden bir naçizane öneri :)

Excel Vers. ve Dili
Ofis xp
bende senin gibi personel dosyası hazırlamıştım ve en basit yöntemlerden biride resmi pointe sürükle ve pointtende excel e mause ile sürükle daha sonra excel üzerinde istediğin bayuta ayarlayabiliyorsun. buda benden bir naçizane öneri :)
doğru ama, personel adedi fazla, bir kişi olsa kolay, 50 20 kişilik bir personel olduğunu düşünürsek, yukarıda verilen dosya tam bu iş için biçilmiş kaftan ama, işin içinden tam olarak çıkamadım. dosyaya şekil veremiyorum. ayrıca isimleri çağaltamıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Ofis xp
Upload sitesi şu anda hizmet veremiyor uyarısı veriyor. dosyayı indiremedim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
English
İsimleri;
ThisWorkbook Modülüne Manuel olarak ekledim.
Orayı Çift Tıklarsanız görebilirsiniz.

Tavsiye ettiğim programı da bulursam gönderirim. Site kapatılmış :(

Eğer Sayfa üzerinde bulunan ComboBox a nasıl veri aldırırım diyorsanız.

Kod:
Private Sub Workbook_Open()
Sayfa1.ComboBox1.Clear
say = Sayfa1.Range("A65536").End(xlUp).Row
For a = 2 To say
Sayfa1.ComboBox1.AddItem Sayfa1.Cells(a, "A")
Next
End Sub
Sayfa ve Combo isimlerini kendinize göre uyarlayıp kullanabilirsiniz..

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba arkadaşlar. Sorum Qene arkadaşımızın yüklediği dosyalardaki fotoğraf boyutunun nasıl değiştirileceği ile ilgili. Bu konuda yardımıcı olabilir misiniz ? Teşekkür ederim.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Teşekkürler

Sayın mahmut bayram yardımınız için çok çok teşekkürler. Bunu hiç bilmiyordum. Resmin boyutunu değiştirince referans değişiminde yeni resim update olmuyor. Yani hangi resim varken boyutunu değiştirirsek, hep aynı resim kalıyor. Bu duruma bir çözüm var mı ?

Not : Üstat çözdüm mevzuyu. Meğerse Design Mode tuşunu kapatmak gerekiyormuş. Forumu gereksiz şişirdim ama, gerçekten bilmiyordum. Sizlerin sayesinde ufkumuz genişliyor. Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme: