excele video eklemek

zetkatamet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-12-2028
Arkadaslar,
Acmis oldugum baslik yanlis yerde olabilir, ilgililer uygun yere tasirlar mutlaka..
Exel de olusturdum bir video listesi var, videolarin hepsi avi formatinda 384x412pixel boyutuna ayarlayacagim..
Videolar bilgisayarimda D surucusunde.
Benim istedigim, kullanici exel i actiginda izlemek istedigi videoyu tikladiginda hemen yanindaki alanda videoyu izleyebilsin.
Dosya ekte.
Cevaplariniz icin tesekkurler.
Daha once birileri benzer calisma yapmistir diye tahmin ediyorum fakat forumda bulamadim.

Ekli dosyalar

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

sayfa1 üzerine "windows media player" nesnesi ekleyin, çalmak (oynatmak) istediğiniz mp3 (veya uzantısı neyse) nesnenin yolunu sayfaya yazın.
ilgili hücreyi çift tıklayarak seçimi oynatın.

Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
        yol = ActiveCell.Text
        Sheets("sayfa1").WindowsMediaPlayer1.URL = yol
End Sub
not:
ben "c\zahidem.mp3" olarak denedim, çalıştı. sizde deneyiniz.

Ekli dosyalar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bende Süleyman beyle benzer bir örnek hazırlamıştım. Boşa gitmesin ekliyorum. Eğer dosyanızdaki yollar kullandığınız pc için geçerli ise direk olarak çalışacaktır.

Ekli dosyalar

zetkatamet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
27-12-2028
Sn.Suleyman bey, Sn.Levent bey cok ama cok tesekkur ederim. Gayet kullanisli oldu. Benzer bir calismayi filmler icin de deneyecegim :)
Exel 2007 kullanmaktayim, ekle/nesne seceneginde windows media player yok, yuklu olmayabilir mi acaba veya baska yerdemi.
Birde nesne eklerken bs player, vlc player gibi baska izleme programlari yuklenebiliyormu?
Ilgilerinize tekrar tesekkurler.
iyi calismalar.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Sn.Suleyman bey, Sn.Levent bey cok ama cok tesekkur ederim. Gayet kullanisli oldu. Benzer bir calismayi filmler icin de deneyecegim :)
Exel 2007 kullanmaktayim, ekle/nesne seceneginde windows media player yok, yuklu olmayabilir mi acaba veya baska yerdemi.
Birde nesne eklerken bs player, vlc player gibi baska izleme programlari yuklenebiliyormu?
Ilgilerinize tekrar tesekkurler.
iyi calismalar.

merhaba
excel 2007'de windows media player nesnesi eklemek için:
geliştirici / ekle / diğer denetimler / w.m.p. listeden bulun ve tamam ile ekleyin.
kodu sayfanın kod bölümüne yazın ve tasarım modunu kapatın.

zetkatamet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
27-12-2028
Suleyman bey tekrar tesekkur ederim, iyi calismalar.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Sayın üstadlar çok teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
arkaşlar ecxelde media player oynatmak istiyorum.uğraştığım bir dosya var ama bir yerde eksik var.dosyaya bakarak nerede eksik olduğunu söylermisiniz.düzeltip bana yollarmısınız .ilginiz için tekrar teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
excele media player eklemek ..acill yardım

arkadaşlar ekteki dosyada eksiklik var ve ben mediaplayer ı açamıyorum.bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.varsa hazır dosya o da olur.ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
11 tr
Merhaba, video eklendi oynuyor ancak aynı video'yu sürekli yinelemek istiyorum, kod veya önerinizi rica ederim,

Saygılarımla,

cakto

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
25-11-2026
merhaba excele media player ı ekledim boyutunu ayarladım ama video oynarken boyut büyüyor (tam ekran değil )seçtiğim alan kadar boyutda video oynaması için ne yapmalıyım teşekkürler

Son düzenleme:

cakto

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
25-11-2026
Ne yaptıysam olmadı yardıma ihtiyacım var

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
merhaba excele media player ı ekledim boyutunu ayarladım ama video oynarken boyut büyüyor (tam ekran değil )seçtiğim alan kadar boyutda video oynaması için ne yapmalıyım teşekkürler
Merhaba, media player'ı userform içine eklemek suretiyle boyutunu sınırlandırmış olursunuz.