Excel'e Web'den veri çekmek

emreacar347

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excell 2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-09-2026
Excel'e siteden veri çekerken çekeceğim tablodaki verileri satır satır çekiyor ben onu sütun olarak çekmesini isyitorum bunun ile alakalı yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

Ekli dosyalar

antonio

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2013 Türkçe
Merhaba,
Veriyi çektikten sonra, kendiliğinden oluşan tablonuzu seçerek >> Kopyala >> Özel Yapıştır >> İşlemi Tersine Çevir kutucuğunu işaretleyerek "Tamam" butonuna basarak olmasını istediğiniz tabloyu oluşturabilirsiniz.
Bunun için "B" sütununda sadece iki nokta için oluşan sütunu önceden silmeniz, işinizi kolaylaştıracaktır.
Kullanışlı bir yöntemdir, deneyiniz.

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhaba,
Veriyi çektikten sonra, kendiliğinden oluşan tablonuzu seçerek >> Kopyala >> Özel Yapıştır >> İşlemi Tersine Çevir kutucuğunu işaretleyerek "Tamam" butonuna basarak olmasını istediğiniz tabloyu oluşturabilirsiniz.
Bunun için "B" sütununda sadece iki nokta için oluşan sütunu önceden silmeniz, işinizi kolaylaştıracaktır.
Kullanışlı bir yöntemdir, deneyiniz.
Merhaba,
Ekteki gibi mi bir çözüm istiyordunuz?

Ekli dosyalar

emreacar347

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excell 2013
04-09-2026
Merhaba,
siteyi incelemek lazım; burada siz bilgileri nasıl çağırıyorsunuz? sicil nosuna göre aranıyor?
Ben bilgileri Primary Key olan Sicil No ile çağırıyorum bunun 1 den başlayıp 50.000'e kadar döngüye entegre etmem gerekiyor.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
50.000 adet sorgu için Tamer Beyin önerdiği "Internet Explorer" nesnesi ile çözüm çok zaman alır......

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
"XMLHTTP" nesnesi kullanmayı deneyin....

.