exele karekod okutma

Excel Vers. ve Dili
turkce
ARKADAŞLAR EXELE NETUM ÇİHAZIYLA KARE KOD OKUTARAN HER KOLIDE 20 EDET OLMAK UZERE SERI NUMARASI OKUTUYORUM FAT BUNLAR ALT ALTA GELMIYO SOLDAN SAĞA GELİYOR BUNLARI ALT ALTA OKUMASI ICIN NE YAPMAM LAZIM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

EmrExcel16

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Merhaba forum'a hoşgeldiniz , mesajlarınızda tamamı büyük harf kullanarak yazmamanızı rica ederiz "Forum kuralları".

Sorunuza gelirsek , bir barkod cihazıyla okutuyorsunuz ve bu barkod cihazının özelliği gereği okutma sonrasında "Enter" yapıyordur ve bildiğim kadarıyla barkod okutma cihazlarında excel'e yön verme özelliği yok . Ama excel'in kendi içinde "Enter'a bastıktan sonra seçimi taşı" özelliğini kullanabilirsiniz.

Google' den "Excel'de Enter Tuşuna Bastıktan Sonra Yön Nasıl Değiştirilir" diye aratırsanız sonuca ulaşacağınızı ümit ediyorum.

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
turkce
Merhaba forum'a hoşgeldiniz , mesajlarınızda tamamı büyük harf kullanarak yazmamanızı rica ederiz "Forum kuralları".

Sorunuza gelirsek , bir barkod cihazıyla okutuyorsunuz ve bu barkod cihazının özelliği gereği okutma sonrasında "Enter" yapıyordur ve bildiğim kadarıyla barkod okutma cihazlarında excel'e yön verme özelliği yok . Ama excel'in kendi içinde "Enter'a bastıktan sonra seçimi taşı" özelliğini kullanabilirsiniz.

Google' den "Excel'de Enter Tuşuna Bastıktan Sonra Yön Nasıl Değiştirilir" diye aratırsanız sonuca ulaşacağınızı ümit ediyorum.

İyi çalışmalar.
Anlatmak istediğimi tam olarak anlamdınız sanırım tek okutmada 20 adet serı numarası okuyor onların hepsını yan yana tek hucrede yazıyor biz herbır 5 haneli seriyi biz alt alta yazmasını istiyoruz. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/05/2022
Merhaba,
makrolu çözüm.
Sayfanın kod bölümüne yapıştırın.
B sütunu için çalışır. Başka sütunda kullanmak için "B:B" yi değiştirin.

Girilen verilerin 5 er karakter olduğu var sayılmıştır.

C#:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Selection.Count > 1 Then Exit Sub
    If Intersect(Target, Range("B:B")) Is Nothing Then Exit Sub
     Application.EnableEvents = False
     veri = Target.Value
     satir = Target.Row
     sutun = Target.Column
     gec = veri
     For i = 5 To Len(veri) Step 5
       Cells(satir, sutun).Value = Left(gec, 5)
       gec = Mid(gec, 6, Len(gec))
       satir = satir + 1
     Next i
     Application.EnableEvents = True
End Sub