F2_Enter tuşu

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-07-2024
iyi güneler;
F2+Enter olarak epey örneğe baktım, kendi başka uygulamamda kullandığım halde, yeni hazırladığım makroda aşağıdaki makroyu çalıştırdığımda, cursor sağa doğru gidiyor, aşağı gitmesi gerekiyor, sorun nerede acaba. Teşekkürler.
Kod:
Sub SayıyaÇevir()
Application.Calculation = xlCalculationManual
ActiveSheet.Range("D2").Select
For i = 2 To ActiveSheet.Range("D" & Rows.Count).End(3).Row
SendKeys "{F2}"
SendKeys "{ENTER}"
If ActiveCell.Row > ActiveSheet.Range("D" & Rows.Count).End(3).Row Then Exit Sub
Next i
Application.Calculation = xlCalculationAutomatic
End Sub

Ekli dosyalar

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Yada boş bir hücreye 1 rakamını yazıp hücreyi kopyalayın metinsel rakamların olduğu hücreleri seçip özel yapıştır penceresini açıp "Çarp" seçip Tamamı tıklatın.

Excel Vers. ve Dili
ofis 2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-07-2024
bu
Yada boş bir hücreye 1 rakamını yazıp hücreyi kopyalayın metinsel rakamların olduğu hücreleri seçip özel yapıştır penceresini açıp "Çarp" seçip Tamamı tıklatın.
yöntemi bazı işlemlerde uyguluyordum, ama bu işlemde olmadığı için başak şekilde yöntem aramıştım, metni sütuna çevirle sorun çözülmüş oldu.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
iyi güneler;
F2+Enter olarak epey örneğe baktım, kendi başka uygulamamda kullandığım halde, yeni hazırladığım makroda aşağıdaki makroyu çalıştırdığımda, cursor sağa doğru gidiyor, aşağı gitmesi gerekiyor, sorun nerede acaba. Teşekkürler.
Kod:
Sub SayıyaÇevir()
Application.Calculation = xlCalculationManual
ActiveSheet.Range("D2").Select
For i = 2 To ActiveSheet.Range("D" & Rows.Count).End(3).Row
SendKeys "{F2}"
SendKeys "{ENTER}"
If ActiveCell.Row > ActiveSheet.Range("D" & Rows.Count).End(3).Row Then Exit Sub
Next i
Application.Calculation = xlCalculationAutomatic
End Sub

Merhaba,
kodları deneyip çalıştırdığımda çalışan hücrelerin sağa değil, aşağıya doğru gittiğini gördüm.

Denemek için kodlarda bulunan ve ”application“ ile başlayan iki adet satırı pasif hale getirdim.
yine aşağıya doğru çalıştı.

İsterseniz boş bir dosyada tekrar deneyin.

(Bu arada makroyu çalıştırınca, klavyedeki numlock düğmesinin ışığı kapanıyor)